Pražskou nemocnici Královské Vinohrady povede po Arenbergerovi dosavadní náměstek Votava

Novým ředitelem FN Královské Vinohrady bude k pátku 1. dubna jmenován dosavadní náměstek Votava. Jeho předchůdce Arenbergera ministr v lednu odvolal.

Novým ředitelem FN Královské Vinohrady bude k pátku 1. dubna jmenován dosavadní náměstek Votava. Jeho předchůdce Arenbergera ministr v lednu odvolal. Zdroj: Profimedia.cz

Novým ředitelem pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady bude k pátku 1. dubna jmenován dosavadní náměstek Jan Votava, který byl řízením nemocnice pověřený, sdělil mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob. Předchozího ředitele a exministra Petra Arenbergera ministr Vlastimil Válek (TOP 09) v lednu odvolal.

O místo ředitele vinohradské nemocnice mělo zájem 14 účastníků. Dva z nich ministerstvo vyřadilo, protože nesplnili podmínky výběrového řízení. Ministr při odvolání Arenbergera uvedl, že nové vedení se musí zaměřit především na problematiku zadávání veřejných zakázek a nastavení funkčních manažerských procesů.

Zaměřit by se podle něj měl na udržení stabilní ekonomiky, nastavené řízení lidských zdrojů a vytvoření vize rozvoje organizace včetně investic. "Je nutné provést revizi projektu Traumacentra FNKV, dát investice v této oblasti do souladu s moderními požadavky a vhodně provázat s ostatními budovami v rámci existujícího areálu," dodal.

Traumacentrum je specializované nemocniční oddělení, kde se koncentrují pacienti ve vážném stavu, například po úrazech či dopravních nehodách. Vybudování nového pavilonu se plánuje nejméně od roku 2009. Tehdy byla jeho cena odhadována na 3,6 miliardy korun a vybavení mělo stát další miliardu. O deset let později se cena zvýšila na sedm miliard.

Loni v červnu tehdejší premiér Andrej Babiš (ANO) oznámil, že místo traumacentra vznikne v areálu vinohradské nemocnice Český onkologický institut. Projekt ale dál nemá podporu vlády ani odborné společnosti.

Odvolaný ředitel Arenberger nemocnici vedl od října 2019 do dubna 2021, kdy se stal na krátkou dobu ministrem zdravotnictví v Babišově vládě. Z ministerstva musel odejít po několika kauzách, kdy média upozornila na to, že nemocnici pronajímá své nemovitosti, a na pochybnosti o tom, jak získal byt v centru Prahy.

O místo ředitele vinohradské nemocnice mělo zájem 14 účastníků. Dva z nich ministerstvo vyřadilo, protože nesplnili podmínky výběrového řízení.