Miloš Vystrčil byl opět zvolen předsedou Senátu | E15.cz

Předsedou Senátu byl podle očekávání opět zvolen Miloš Vystrčil

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Předsedou Senátu zůstane Miloš Vystrčil (ODS). V tajné volbě dostal 73 ze 77 odevzdaných senátorských hlasů. Vystrčil byl jediným kandidátem na šéfa horní komory, jak se už před volbou dohodly senátorské frakce.

Vystrčil po volbě uvedl, že si projevené důvěry velmi váží. Požádal senátory, aby vůči němu nadále zůstali „sice vlídní, ale neúprosní, protože je to hrozně důležité“. Senátoři Vystrčilovo zvolení odměnili dlouhotrvajícím potleskem.

Výsledky hlasování oznámil předseda volební komise Jan Tecl (ODS). Pouze tři hlasy byly podle něj neplatné, tedy neoznačené nebo označené jinak než zakroužkováním pořadového čísla u Vystrčilova jména.

Vystrčil stojí v čele horní komory od 19. února, kdy nahradil předčasně zesnulého Jaroslava Kuberu (ODS). Tehdy měl protikandidáta v osobě místopředsedy Senátu Jiřího Růžičku (za TOP 09 a STAN) a získal 52 ze 76 odevzdaných hlasů. Také v tehdejší volbě tři senátoři nedali hlas žádnému kandidátovi a čtyři senátoři se z jednání omluvili. Dnes kromě nových senátorů Heleny Pešatové a Karla Zitterbarta z klubu Starostů na jednání Senátu chyběli Jiří Čunek a Anna Hubáčková z klubu KDU-ČSL.

Schůze horní komory nyní pokračuje volbou místopředsedů Senátu. Budou nově čtyři. Kandidáty jsou znovu Jiří Růžička a Jan Horník z klubu Starostů a Jiří Oberfalzer z klubu ODS a TOP 09. Miluši Horskou má v místopředsednické funkci vystřídat její kolegyně z klubu KDU-ČSL Jitka Seitlová.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video