Senát se postavil proti vyššímu zdanění loterií | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Senátoři nepodpořili zdanění loterií a další změny, kterými si chce vláda vylepšit příjmy rozpočtu

ČTK

Senát se postavil proti vyššímu zdanění loterií nebo o zvýšení poplatku za vklad do katastru nemovitostí. Doporučil také úpravy ve zdanění technických rezerv pojišťoven. Daňovými změnami, jimiž chce vláda vylepšit příjmy státního rozpočtu, se tak bude muset znovu zabývat sněmovna. 

Dolní komora nejspíš senátní verzi odmítne hlasy provládní většiny. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) žádnou ze senátních úprav nepodpořila.

Horní komora nepodpořila návrhy svého hospodářského výboru na zrušení solidární daně, která byla zavedena původně dočasně v době hospodářské krize. Odmítla také chystané zvýšení daně na tabák rozložit do čtyř let. Výbor neprosadil ani zvýšení základní slevy na daň z příjmů na 26 400 korun, tedy o 130 korun měsíčně.

Senátor Michael Canov (SLK) neúspěšně prosazoval zamítnutí daňového balíčku kvůli způsobu jeho schválení sněmovnou, který si prosadila vládní koalice a který možná bude napaden u Ústavního soudu. Šéfka senátorského klubu ANO Zdeňka Hamousová podobně marně prosazovala schválení sněmovní verze beze změn.

EET přineslo státu 33 miliard korun, tvrdí Ministerstvo financí

Pohledem Vlastimila Sojky: Daňový balíček je mix dobrých nápadů se špatnými

Komentář Jany Havligerové: Záškodníci ze Senátu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!