Škromach skončil na Úřadu práce. Získal tam zaměstnání na poloviční úvazek | E15.cz

Škromach skončil na Úřadu práce. Získal tam zaměstnání na poloviční úvazek

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Někdejší ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach (ČSSD) je od 1. března zaměstnán na poloviční úvazek na Generálním ředitelství Úřadu práce ČR. Jeho pozice je přímo řízená generální ředitelkou Kateřinou Sadílkovou. Půjde o práci v terénu zaměřenou na strukturálně postižené regiony a problematiku sociálních podniků, řekla mluvčí úřadu Kateřina Beránková.

Na Škromachovo působení na Úřadu práce dnes upozornil Ekonomický deník. "Vzhledem k tomu, že se jedná o člověka s bohatou profesní zkušeností v oblasti zaměstnanosti a sociálních věcí, bude jeho působení na Generálním ředitelství ÚP ČR nesporně přínosem," uvedla Beránková.

Šedesátiletý Škromach patří od půlky 90. let k nejviditelnějším postavám české sociální demokracie. Řadu let zasedal ve Sněmovně, od července 2002 čtyři roky působil jako ministr práce a sociálních věcí a v letech 2010 až 2016 byl senátorem za Hodonínsko. Poté, co senátorský mandát loni v říjnu neobhájil, své další uplatnění zvažuje.

Jako někdejší odborář se Škromach zajímal o sociální témata. V létě 2014 řekl, že uvažuje o své kandidatuře na prezidenta v roce 2018. Jeho slova ale ani v ČSSD nevyvolala příliš příznivou odezvu.

 

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.