Sobotka: Kampaň ANO k reformě policie stála na pomluvách, Babišovy konstrukce neobstály | E15.cz

Sobotka: Kampaň ANO k reformě policie stála na pomluvách, Babišovy konstrukce neobstály

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Kampaň hnutí ANO a jeho předsedy Andreje Babiše proti loňské policejní reformě byla podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) založená na nepravdivých informacích a pomluvách. Předseda vlády na facebooku uvedl, že na základě dnes zveřejněné zprávy sněmovní vyšetřovací komise k reorganizaci policie se Babišovy konstrukce zhroutily jako domeček z karet.

Sobotka uvedl, že jednomyslně přijaté závěry komise jsou jasné. "Tvrzení o 'brutálním úniku informací' ze strany policejního prezidenta se nepotvrdila. Nebyly prokázány spekulace, že policejní reorganizace byla údajně realizovaná pod politickým tlakem a na základě politického zadání za účelem odstranění Roberta Šlachty z čela Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ)," napsal Sobotka.

Předseda komise Pavel Blažek (ODS) dnes při čtení závěrečné zprávy ve Sněmovně konstatoval, že cílem reorganizace nebylo odstranit Šlachtu, omezit činnost policejních útvarů nebo zabránit vyšetřování některých kauz. ANO loni hrozilo kvůli reorganizaci výpovědí koaliční smlouvy, ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) podle hnutí chtěl destabilizovat policii.

Sobotka proto tvrdí, že loňská politická politická kampaň ze strany ANO a Babiše byla založena na nepravdivých informacích a pomluvách. "Konstrukce o spiknutí proti ÚOOZ, šířená ANO a médii, patřícími Agrofertu, se dnes na základě zprávy parlamentní vyšetřovací komise zhroutila jako domeček z karet," uvedl. Pod Babišův Agrofert spadá mediální dům Mafra, vicepremiér vlastní i rozhlasovou stanici Impuls a hudební televizi Óčko.

 

 

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video