Sobotka si nenechá mluvit do náměstků. Nechce Rusnokovy ministry | e15.cz

Sobotka si nenechá mluvit do náměstků. Nechce Rusnokovy ministry

Bohuslav Sobotka a Andrej Babiš
Bohuslav Sobotka a Andrej Babiš
• 
ZDROJ: CTK

ČTK, čap

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Budoucí premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka nepovažuje za rozumné, aby v pozicích náměstků na ministerstvech zůstali nynější ministři vlády Jiřího Rusnoka. Prezident Miloš Zeman odcházející ministry minulý týden označil za odborníky, podle něj by byli užitečnými adepty na ministerské náměstky.

Podle Sobotky bude rozhodování o náměstcích výsostnou pravomocí každého člena vlády. Koaliční partneři se podle Sobotky dohodli na tom, že na ministerstva svých partnerů doporučí některé odborníky.

„Ale já nepokládám za úplně rozumné z hlediska řízení ministerstva, z hlediska autority, kterou ministr musí mít, aby úřad uřídil, aby na pozici náměstka vedle ministra působil bývalý ministr,“ řekl Sobotka.

Prezident Zeman minulý týden oznámil své připomínky ke kandidátům na ministry, na nichž se shodla trojkoalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Některým z nich vytýkal, že nejsou odborníci na danou oblast. Naopak o končících ministrech Rusnokovy vlády, z nichž část kandidovala ve volbách za Stranu práv občanů - zemanovce, ale u voličů zcela propadla, řekl, že jsou odborníci.

Babišův střet zájmů: iDnes, ministerstvo dopravy a data jízdních řádů

Autor: ČTK, čap

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery