Soud propustil Barboru Škrlovou | E15.cz

Soud propustil Barboru Škrlovou

Soud propustil Barboru Škrlovou
Pardubický soud rozhodl o podmínečném propuštění Barbory Škrlové (na archivním snímku z 9. května 2008) na svobodu. Propuštěna by měla být ještě dnes. Zkušební doba je sedm let, nad odsouzenou bude stanoven dohled. Škrlová byla odsouzena na pět let za podíl na týrání dětí v kauze Kuřim. Za nápravu Škrlové, zajištění bydlení a poskytnutí finanční pomoci se zaručil spolek Šalamoun.
• 
ZDROJ: čtk - Igor Šefr

ČTK

Soud v Pardubicích dnes ráno rozhodl o podmínečném propuštění Barbory Škrlové známé z kauzy Kuřim. Propuštěna by mohla být dnes před polednem z věznice ve Světlé nad Sázavou. Zkušební dobu soud stanovil na sedm let a zároveň nad Škrlovou stanovil dohled.

Škrlová byla odsouzená za podíl na týrání dětí na pět let. Uvedl to Aleš Korejtko z pobočky krajského soudu v Pardubicích. Za nápravu Škrlové, zajištění bydlení a poskytnutí finanční pomoci se zaručil spolek na podporu nezávislé justice Šalamoun a tuto záruku vzal soud při svém rozhodnutí v potaz.

Dnešní jednání soudu v pobočce Krajského soudu Hradec Králové v Pardubicích bylo neveřejné. Soud de facto potvrdil rozsudek Okresního soudu v Havlíčkově Brodě, který o propuštění Škrlové rozhodl loni koncem listopadu. Na rozhodnutí soudu ale tehdy podal stížnost státní zástupce.

„Oproti původnímu rozhodnutí okresního soudu stanovil krajský soud odsouzené maximální možnou zkušební lhůtu v trvání sedmi let s vyslovením dohledu - jinak zůstalo usnesení okresního soudu fakticky beze změny. Krajský soud tak učinil ve snaze eliminovat jakoukoli možnou recidivu trestné činnosti odsouzené,“ uvedl Korejtko.

Škrlovou poslal brněnský soud do vězení na podzim 2008 a není jedinou odsouzenou v takzvané kuřimské kauze. Soud svým rozhodnutím poslal na devět a deset let do vězení dvě sestry, a to za brutální týrání synů jedné z nich. Pětiletý trest odnětí svobody dostali Jan Turek a Škrlová, která se vydávala za dívku Aničku a po svém útěku do Norska za týraného chlapce Adama. Na sedm let do vězení byli odsouzeni další pachatelé, Hana Bašová a Jan Škrla. Rozsudky později potvrdil olomoucký vrchní soud i Nejvyšší soud.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!