Tittelbach odstoupil z kandidátky ANO, čeká ho těžká operace | E15.cz

Tittelbach odstoupil z kandidátky ANO, čeká ho těžká operace

Václav Tittelbach
Václav Tittelbach
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Někdejší sportovní komentátor Václav Tittelbach nepovede hnutí ANO ve Zlínském kraji do předčasných sněmovních voleb. Ze zdravotních důvodů odstoupil z čela kandidátky. Kdo ho na nahradí, se zatím neví. Krajská organizace o novém lídrovi nyní jedná a jeho jméno oznámí do konce týdne.

„Během dvou týdnů mne čeká náročná operace a bohužel bych nebyl schopný plného nasazení, abych hájil barvy hnutí ANO,“ zdůvodnil své odstoupení z krajské kandidátky bývalý sportovní moderátor televize Nova.

Tittelbach se měl ve Zlínském kraji utkat o hlasy voličů například s bývalým poslancem Antonínem Seďou, který povede do voleb sociální demokraty, nebo lídrem ODS, místostarostou Uherského Brodu Janem Hrdým.

Krajská TOP 09 vybrala do čela své kandidátky předsedu svého bývalého poslaneckého klubu a šéfa STAN Petra Gazdíka. Komunisté zvolili lídrem opět bývalého poslance Vladimíra Koníčka. Lidovce, kteří budou usilovat o návrat do Sněmovny, povede starosta Strání na Uherskohradišťsku a krajský zastupitel Ondřej Benešík.

Lídrem zlínské kandidátky hnutí Úsvit přímé demokracie, za nímž stojí senátor Tomio Okamura, je konstruktér motocyklů a zastupitel obce Březůvky u Zlína Jaroslav Holík. Stranu práv občanů - zemanovci povede v kraji její krajský šéf a prezidentův kancléř Vratislav Mynář a Stranu zelených specialista v oboru IT Michal Berg.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video