V Praze vznikne další luxusní klinika, poptávka po nadstandardních službách roste | e15.cz

V Praze vznikne další luxusní klinika, poptávka po nadstandardních službách roste

Adéla Čabanová

Adéla Čabanová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Poptávka po zdravotnictví za příplatek roste. Kliniky pro bohaté jsou plné.

Prémiová klinika, kterou skupina EUC buduje v pražské budově Waltrovka, nebude poslední investicí tohoto typu. „Máme plné kliniky a potřebujeme budovat nové,“ potvrdil v rozhovoru pro deník E15 šéf EUC Jan Blaško sílící poptávku po nadstandardu v Praze.

Skupina v této oblasti buduje dvě značky, EUC Premium a Canadian Medical Care. Waltrovka bude spadat pod EUC Premium. Brzo se ale má začít v jiné pražské lokalitě budovat další nová klinika, tentokrát pod značkou Canadian Medical Care.

„Loňská mediální vlna o obrovském nedostatku zdravotníků vedla k tomu, že nám rapidně vzrostla poptávka po prémiové péči,“ tvrdí Blaško. Skupině EUC patří dvanáct klinik ambulantní péče, osm klinik prémiové péče a další zařízení. Obrat má 2,2 miliardy korun. Ve Waltrovce bude mít nové prostory i Centrum pohybové medicíny Pavla Koláře. I ten hledal větší prostory kvůli naplněné kapacitě.

Také menší klinika s nadstandardními službami, Program H Plus, loni rozšiřovala prostory. Ambulanci s příplatkem otevřela loni v Praze na Pankráci také síť Moje Ambulance. I největší soukromá síť nemocnic Agel Tomáše Chrenka hodlá investovat. Na pozemku v Malešicích postaví za miliardu korun novou nemocnici.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery