Volby v Praze: Filipiová porazila Dolejše, Töpfer se loučí | E15.cz

Volby v Praze: Filipiová porazila Dolejše, Töpfer se loučí

Daniela Filipiová
Daniela Filipiová
• 
ZDROJ: profimedia.cz

bru

Druhé kolo voleb do Senátu skončilo a čtyři pražské obvody, v nichž se vybírali noví senátoři, již znají své vítěze. Komunisté se v nich navzdory úspěchu z prvního kola neprosadili. V hlavním městě, kterému dosud dominovala ODS, se prosadili i sociální demokraté.

Souboj se senátorkou Danielou Filipiovou z ODS prohrál místopředseda KSČM Jiří Dolejš. Obhájkyně senátorského křesla získala na Praze 8 přes 62 procent hlasů.

Na Praze 2 přesvědčivě vyhrál whistleblower z kauzy údajné korupce na ministerstvu životního prostředí Libor Michálek. Michálek získal přes 74 procent a porazil sociáonědemokratického poslance Stanislava Křečka

Herec a dosavadní senátor čtvrtého pražského obvodu Tomáš Töpfer se s politikou zřejmě loučí. V druhém kole mu voliči dali méně hlasů než vědkyni Evě Sykové, která kandidovala za ČSSD. Na Praze 12 kandidáta největší levicové strany naopak porazil Tomáš Grulich a ODS tak bude mít dva senátory z hlavního města.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.