Volební místnost v Mostě blokovali divočáci, volby nenarušili

Ilustrační foto

Ilustrační foto Zdroj: Profimedia.cz

Stádo divokých prasat zahradilo v sobotu ráno vstup do volební místnosti v 1. základní škole nedaleko nemocnice v Mostě. Stádo včetně bachyně se selaty se do areálu školy dostalo v noci. Zvířata volně pobíhala po parku i kolem jednoho ze vstupů do školy.

Myslivci jedno zvíře postřelili, ostatní pak utekla, řekla mluvčí mostecké městské policie Ilona Kozlová.

„Zvířata byla agresivní, bachyně na jednoho z kolegů vyběhla a vrčela na něj,“ řekla Kozlová. Na místo přijeli myslivci, kteří jedno z dospělých zvířat postřelili. Ostatní se schovala ve křoví. „Snažili jsme se je vylákat ven. Házeli jsme i dělobuchy, s nimi to ale ani nehnulo. Z úkrytu je dostali až vycvičení lovečtí psi,“ doplnila Kozlová.

Dodala, že zvířata pak utekla do nedalekého lesa. Postřelené prase myslivci na místě utratili. „Prase vyběhlo na jednoho ze zasahujících policistů, ten proto použil služební zbraň a zvíře zastřelil,“ řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

Samotné volby zásah nenarušil. „Společně s policisty jsme lidi, kteří šli k volbám, naváděli na opačnou stranu. Místo boční bránou museli jít vzdálenějším hlavním vchodem. Některým se to nelíbilo, ale pochopili to,“ konstatovala Kozlová.