VZP posílí vazbu s Komerční bankou, hodlá ušetřit desítky milionů | E15.cz

VZP posílí vazbu s Komerční bankou, hodlá ušetřit desítky milionů

VZP posílí vazbu s Komerční bankou, hodlá ušetřit desítky milionů
VZP
• 
ZDROJ: čtk

try

Všeobecná zdravotní pojišťovna významně posiluje spolupráci s Komerční bankou (KB). V průběhu letošního roku chce přesměrovat všechny úhrady pojistného právě na účty vedené u KB. Doposud má nejsilnější tuzemská zdravotní pojišťovna účty ještě u dalších dvou bank – ČSOB a GE Money Bank.

„Po převedení plateb pojistného ke Komerční bance ušetříme jen na poplatcích za uskutečněné bankovní transakce nejméně 20 milionů korun ročně. Navíc pro nás bude výrazně snazší řídit pohyb peněz procházejících Základním fondem zdravotního pojištění. Ten je určujícím fondem, který podává celkový obraz o hospodaření VZP,“ vysvětluje mluvčí VZP Oldřich Tichý.

V současné době posílá platby pojistného na účty VZP zhruba 954 tisíc plátců (zejména podnikatelé, živnostníci a zaměstnavatelé). Z toho zatím jen necelá čtvrtina (227 tisíc) využívá účty, které má VZP vedené u KB.

Tři čtvrtě milionů plátců bude muset změnit příkaz

Přes tři čtvrtiny plátců (722 tisíc), kteří posílají pojistné na účty u ČSOB a GE Money Bank, proto budou muset v průběhu letošního roku změnit platební příkaz či složenkou začít platit na účet u KB.

Kam platí klienti VZP pojistné

Kam platí klienti VZP pojistné?Kam platí klienti VZP pojistné?Autor: VZP
Pramen: VZP

Před tím, než se VZP rozhodla centralizovat své účty právě u KB, nechala vypracovat rozsáhlou analýzu, která banka bude pro její potřeby nejvýhodnější.

„Pro KB vyzněla jednak výše poplatků za uskutečněné transakce – ty jsou ve srovnání s některými jinými ústavy například i šestatřicetkrát nižší. Dalším podstatným argumentem bylo, že banka má hustou síť poboček pokrývající celou republiku. S Komerční bankou máme již několik let rámcovou smlouvu na bankovní služby, která byla uzavřena na základě řádného výběrového řízení,“ upřesnil Tichý.

Pro své klienty z řad živnostníků a podnikatelů, kteří si u Komerční banky do konce března zřídí nový účet, navíc VZP dojednala s bankou výhodné podmínky.

I pro pojišťovnu by totiž bylo výhodné, aby jí co nejvíce plateb pojistného chodilo na její účet u KB z účtů plátců, které budou vedeny u téhož ústavu. V takovém případě totiž pojišťovna zaplatí bance ještě nižší poplatek za provedené transakce.

Autor: try
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!