Změna tramvajových linek se obešla bez potíží, tvrdí dopravní podnik | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Změna tramvajových linek se obešla bez potíží, tvrdí dopravní podnik

Změna tramvajových linek se obešla bez potíží, tvrdí dopravní podnik
Tramvaje 14T
• 
ZDROJ: Honza Groh, Wikimedia.org (CC BY-SA 2.0)

ČTK

Pražský dopravní podnik (DPP) v souvislosti se změnami tramvajových linek nezaznamenal žádné problémy. Do ulic vyslal podnik na stovku informátorů, kteří lidem radí a rozdávají letáky s mapkami a informacemi o změnách, řekl mluvčí DPP Jiří Štábl. Novinky byly zavedeny od neděle 28. srpna. Praha chystá rovněž změny autobusových linek, které začnou platit od 15. října.

„Zatím je vše v pořádku a zdá se, že lidé jsou dobře informováni. Našim informátorům ani nepokládají příliš mnoho dotazů, hlavně si od nich berou letáky s mapkami,“ řekl Štábl. Zvýšený počet dotazů či stížností nezaznamenal dopravce ani na své telefonické lince.

Problémy se nevyskytly ani v provozu, tedy mezi řidiči tramvají. Na změny byli s předstihem připraveni. „Ani tady nenastaly žádné komplikace,“ řekl mluvčí.

Zvýšený nápor cestujících ale DPP očekává v první školní den, tedy ve čtvrtek 1. září. „Na čtvrtek plánujeme, že zvýšíme počet informátorů v ulicích až na 120,“ řekl Štábl.

Nové tramvajové linky prošly, Praze vzrostou náklady o 130 milionů

Od neděle změnilo svou trasu devět linek tramvají, přibyly tři nové a 12 linek zůstalo beze změny. Změny se dotýkají například linek 4, 5, 6 nebo linky 18. Jako nová vznikla linka číslo 2 ze stanice Sídliště Petřiny až k branickému nádraží. Novinkou je také linka 15 jedoucí z Kotlářky přes Újezd, Masarykovo a Hlavní nádraží na Olšanské hřbitovy. Poslední novou linkou je 21, která jede z Modřan na Kotlářku.

Změny se naopak nedotkly například linek 9, 17 a 22, které navíc budou stejně jako dosud jezdit v kratších intervalech než ostatní linky. Náklady na provoz tramvají po zavedení změn vzrostou o 130 milionů korun ročně - ročně stojí provoz tramvají hlavní město 3,4 miliardy korun.

Od poloviny října v Praze přibudou nové autobusové linky a některé autobusy budou jezdit po nových trasách. Změny se dotknou zejména jihovýchodu a severovýchodu Prahy.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!