Kupte si ForMen
Kupte si aktuální vydání FORMEN
Nový flagship store GEOX Nový flagship store GEOX

2

fotografií

GEOX otevírá výjimečný flagship store

B

Boty GEOX si v Česku v posledních letech získaly velkou oblibu a proto také majitel desítek obchodů této značky v ČR a SR, fashion skupina Lime Concept, otevírá v prosinci pobočku na prestižní adrese Na Příkopě 8. A není to poprvé v letošní sezóně, která je pro fashion byznys tak náročná, kdy skupina Lime expanduje.

Flagship store vznikl navzdory koronakrizi a navíc v rekordně krátké době. “I ve ztížených podmínkách jsme obchod připravili pro zákazníky během několika týdnů. Cítili jsme velkou podporu od našich partnerů z Itálie, kteří vědí, jak silnou pozici GEOX na českém trhu má,” říká Tomáš Šupa, řídící partner finanční skupiny FPD Group, jenž se finančně podílí na rozvoji fashion skupiny Lime.

Nový flagship store GEOXNový flagship store GEOXAutor: GEOX
Prostor butiku sloužil módě už před sto lety - tehdy jako známé prvorepublikové krejčovství Adam, které je dodnes vybaveno původním nábytkem z roku kolem 1930, navržené jedním z nejslavnějších českých architektů, průkopníkem funkcionalismu Adolfem Loosem. Z toho důvodu je vnitřní vybavení památkově chráněno. Povoleny byly jen drobné úpravy jako demontáž dvířek či na míru vyrobené vsadky do původního nábytku.  Krejčovství Adam bylo pobočkou proslulého vídeňského salónu Kníže. I za socialismu zůstal podnikem, kde se šily ty kvalitní obleky na míru.
Původně na adrese nového store Geox sídlilo špičkové prvorepublikové krejčovství Adam.Původně na adrese nového store Geox sídlilo špičkové prvorepublikové krejčovství Adam.Autor: GEOX
Pro skupinu Lime to letos není poprvé, kdy vsadila na to, že krize ekonomiky je zároveň příležitost. V květnu otevřela velkou prodejnu značky Mango v obchodním centru Nová Karolína v Ostravě. “Léto se ukázalo jako velmi úspěšné, což je pro specifický region severní Moravy a ekonomicky náročnou dobu pro spotřebitele naprosto výjimečné. Věříme, že tento úspěch zaopakujeme i s flagship storem GEOX Na Příkopech, který je vůbec první kamennou prodejnou GEOX mimo nákupní centra u nás“ říká Tomáš Šupa.  Otevřením nového obchodu skupina Lime posiluje svou pozici na trhu. Nyní provozuje obchody značek GEOX, Armani Exchange, HUGO Hugo Boss, BOSS Hugo Boss, Armani Exchange, Weekend Max Mara či Mango. Jestliže letos LIME přinesl Ostravě znovu značku Mango, loni se mu povedlo vrátit do Prahy monobrand značky BOSS Hugo Boss. A expanze bude pokračovat.
Nový flagship store GEOXNový flagship store GEOXAutor: GEOX
Lime Concept posiluje v době, kdy řada zahraničních značek z českého trhu odchází a domácí brandy se potýkají z vážnými problémy.  „Kromě přebírání distribuce a provozu zavedených značek nás ale taktéž zajímá vyhledávání nových značek, které na našem trhu nejsou a mají zde potenciál. Lime má zájem nejen o profitabilní sítě, ale také o provozy, které jsou kapitálově, organizačně či personálně poddimenzované, ale mají perspektivu do budoucna. Současné období velmi nahrává novým akvizicím a projektům, které by před koronavirovou krizí nebyly možné či určitě těžší na vyjednávání“, uzavírá Tomáš Šupa.  Skupina Lime provozuje na tři desítky obchodů s celkem 15 světovými značkami ze segmentu tzv. dostupného luxusu - affordable luxury. Její roční obrat se pohybuje ve stovkách milionů korun.

Související články
Na sklad nevyrábím. To radši fabriku zavřu, říká majitel Koh-i-nooru Vlastislav Bříza
Prodej tužek vázne, ale hospodaření celého holdingu Koh-i-noor za rok 2020 rozhodně ztrátové nebude. Skupina naopak dál investuje a je připravena – pokud krize přinese příležitost – i na další nákupy. „Sice jsem se někde dočetl, že jsme zchudli, ale opak je pravdou. Když to někdo posuzuje z hlediska tržní hodnoty, tak možná ano, ale na to my si nehrajeme,“ říká Vlastislav Bříza, který je spolu se svými dvěma syny majitelem skupiny.
Český neurolog vyvinul v USA lék na Alzheimerovu chorobu. Na trhu má být do čtyř let
Učil na prestižní univerzitě Yale, poté pracoval ve vedení farmaceutických firem a nakonec založil vlastní podnik. V něm pracuje původem český neurolog Martin Tolar na léku proti Alzheimerově chorobě, který se dá podávat jako pilulka a na kterém si doposud konkurence vylámala zuby. Tolarův lék musí projít poslední fází testů, které teď právě začínají. Pokud půjde vše dobře, lék se na trh dostane kolem roku 2025. Po celém světě touto nevyléčitelnou nemocí, která člověku postupně bere vzpomínky a osobnost, trpí přes 35 milionů lidí.
Trump po tragédii ve Washingtonu ztrácí podporu. Bojkotují ho firmy i sociální sítě
Spojené státy se stále ještě vzpamatovávají z bezprecedentního útoku na sídlo Kongresu ve Washingtonu, který si vyžádal pět obětí. Ačkoli se prezident Donald Trump od počínání svých radikálních stoupenců distancoval a násilnosti odsoudil, zdá se, že tato událost bude mít pro něj a jeho kariéru dalekosáhlé důsledky. Vedle ostatních politických lídrů se k Trumpovi obracejí zády i dosavadní sponzoři a spojenci ve světě byznysu. Prezident také přichází o své oblíbené komunikační platformy.