45

fotografií

Nejluxusnější vlaky světa: Pětihvězda na kolejích Shiki-Shima nabízí apartmány s krbem a výhledy

D

Dvoupatrové apartmány s ložnicí, obývákem, koupelnou a krbem. Panoramatické výhledy na okolní krajinu či hvězdnou oblohu. Přepychové restaurace i stylový piano bar. Japonský vlak Shiki-Shima patří k těm nejluxusnějším na světě a zcela právem se mu říká pětihvězdičkový hotel na kolejích.

Vlak Shiki-Shima nabízí dvoudenní až čtyřdenní okružní výlety na sever Japonska a o jeho design se postaral Ken Okuyama, který má mimo jiné na svědomí i legendární Ferrari Enzo. Desetivagónová souprava pojme pouze 34 pasažérů, kteří za výlet zaplatí od 63 do 220 tisíc korun. Za tuto cenu na ně však čeká nebývalý luxus. K dispozici mají dvoupatrové jednotky s krbem v tradičním japonském stylu nebo modernější pokoje s panoramatickou střechou, díky které si v noci mohou užívat výhled na hvězdnou oblohu. Samozřejmostí je ochotná posádka, bary a prvotřídní restaurace.

Podívejte se v galerii, jak vypadá japonský luxus na železnici:

Nejluxusnější vlaky světa: V Blue Train i s komorníkem
Vzduchotěsná kupé s vlastní vanou, interiér v koloniálním stylu z těch nejdražších komponentů, restaurační vozy na úrovni a dokonce vlastní osobní „komorník“. Ne nadarmo se jihoafrickému luxusnímu osobnímu vlaku Blue Train říká pojízdný pětihvězdičkový hotel. Slavný Blue Train dvakrát týdně ukazuje krásy jižní Afriky a třídenní zážitek v nejluxusnějším kupé vyjde dva pasažéry na přibližně 100 tisíc korun.

Související články