4

fotografií

Tiffany & Co. přispěla 10 milionů dolarů na záchranu zvířat

V

Ve spojitosti s Earth Day značka Tiffany & Co. oznámila, že díky své kolekci Tiffany Save The Wild již přispěla 10 milionů dolarů na záchranu ohrožených druhů organizaci Wildlife Conservation Network (WCN). Od uvedení charitativní kolekce v roce 2017 bylo 100 procent výtěžku věnováno WCN, která financuje vice než 450 lokálních projektů na záchranu slonů, lvů a nosorožců.

Již více než 180 let udržuje společnost Tiffany silný vztah k přírodě jako k nekonečné inspiraci pro design a ke zdroji drahých kovů a drahokamů, ze kterých tvoří legendární šperky, tvrdí. A proto cítí také morální povinnost naši planetu a krásu přírody chránit.

Trofej na Super Bowl je sama o sobě výhrou
Značka Tiffany &  Co. je známá především pro své šperky nebo film s Audrey Hepburn v hlavní roli. Málokdo ale ví, že Tiffany vytváří i sportovní trofeje pro mnoho a mnoho událostí. Jednou z těchto událostí je i Super Bowl, který se koná právě dnes. 
Zákazníci mohou tuto snahu podpořit každým nákupem šperků z limitované kolekce Save The Wild, jejíž 100% výtěžek Tiffany věnuje na podporu projektů pod záštitou největší organizace na ochranu ohrožených druhů The Wildlife Conservation Network. 

WCN bojuje proti ilegálnímu obchodu a zabíjení zvířat ve volné přírodě, a podporuje projekty, inovativní řešení, a lokální komunity a organizace přímo v místech, kde je možné efektivně zasáhnout. Organizace financuje aktivní programy a podpořila již 156 projektů ve dvanácti zemích. Mezi její fondy patří Elephant Crisis Fund, Lion Recovery Fund a Rhino Recovery Fund.

Značka Tiffany & Co. spouští program kompletní sledovatelnosti diamantů - od dolu až ke šperku
Společnost Tiffany & Co. v říjnu učiní bezprecedentní krok v oblasti sledovatelnosti původu diamantů, protože začne sdílet informace o celé cestě, kterou při svém vzniku urazí její nově získané, individuálně registrované diamanty (0,18 karátů nebo větší). Je to v celém šperkařském odvětví vůbec poprvé, kdy budou poskytnuty informace o tom, v jaké zemi jsou jednotlivé kameny upravovány a zasazovány do šperků.

Kolekci Save the Wild tvoří přívesky a brože ve tvaru slonů, lvů a nosorožců z osmnáctikarátového zlata a ze stříbra, některé z nich zdobí i udržitelně získávané diamanty. Kolekce je každý rok k dostání i v Praze.

Související články