Schillerová naštvala fotbalisty. Prohlásila, že nemají na podporu pro OSVČ morální nárok | E15.cz

Schillerová naštvala fotbalisty. Prohlásila, že nemají na podporu pro OSVČ morální nárok

mik

Ministryně financí Alena Schillerová se nedávno v Senátu podivila nad tím, že by o bonus pro OSVČ ve výši 25 tisíc korun měli žádat i profesionální fotbalisté. „Nechám to na těch fotbalistech a na jejich morálním přístupu, jestli si chtějí přijít říct. Myslím si, že by neměli,“ uvedla při debatě. Pobouřila tím zástupce hráčů, podle kterých většina z nich nepobírá ani průměrnou mzdu.

Na slova ministryně reagovala například Markéta Vochoska Haindlová, šéfka České asociace fotbalových hráčů. „Je na místě podívat se na průměr a na hráče, kteří berou třeba dvacet tisíc korun, a vzít v potaz, že jim kluby platy snižují. Přišli o bonusy a prémie,“ reagovala.

Odmítla také stereotypy o fotbalových milionářích. Situace se prý nejvíce dotýká průměrných a podprůměrných prvoligových klubů, ale i druholigových a některých třetiligových hráčů.

„Jsem přesvědčen o tom, že hráči Sparty, Slavie nebo Plzně o příspěvek žádat nebudou, v tom může mít paní ministryně pravdu. Ale nějakých osmdesát procent fotbalistů to klidně udělat může,“ dodal Tomáš Pešír, předseda Hráčské fotbalové unie.

Tématu se obšírně věnuje web deníku Sport isport.cz.

Autor: mik
 

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!