Kryptoburza Binance se chce definitivně stáhnout z Ruska | e15.cz
M A

Kryptoměny

Binance se chce stáhnout z Ruska. Kryptoburza prý pomáhá Rusům vyvádět peníze ze země

Logo kryptoměnové burzy Binance
Logo kryptoměnové burzy Binance
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Největší kryptoměnová burza světa Binance se chce úplně stáhnout z ruského trhu. Společnost čelí podezření, že napomáhá lidem z Ruska vyvádět ze země peníze. O možném odchodu z trhu píše The Wall Street Journal s odvoláním na mluvčího Binance.

„Na stole jsou všechny možnosti, včetně úplného odchodu,“ řekl mluvčí.

Minulý týden The Wall Street Journal informoval, že Binance pomáhá lidem z Ruska převádět peníze do zahraničí, ačkoliv loni uvedla, že dodržuje západní sankce uvalené na Rusko a omezuje obchodování na své platformě v Rusku. To by podle listu mohlo prohloubit právní problémy podniku ve Spojených státech.

Firmu Binance založil v roce 2017 v Šanghaji Kanaďan čínského původu Changpeng Zhao. Binance vyrostla v dominantního hráče v oblasti kryptoaktiv, dostala se ale i do hledáčku regulačních úřadů, které se snaží potlačovat praní špinavých peněz.

Autor: ČTK

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery