Dlouhé roky se držitelé bitcoinu dívali na hranici 20 tisíc dolarů jako na těžko dosažitelný sen. Ten se ale pro řadu z nich mění v noční můru poté, co k této hladině bitcoin klesá z loňských téměř sedmdesátitisícových maxim. Hodnota experimentálního redakčního kryptoportfolia je kvůli tomu nejnižší za 16 měsíců.
Nepomáhá ani rozložení portfolia mezi jiné kryptoměny – naopak. Co naopak pomáhá téměř vždycky, je zkusit zahledět se na dlouhý horizont. I na něm lze ale tušit divoké a ve světě krypta nevídané obrysy.
Několik zavedených kryptoinvestičních pouček a relativních jistot možná vezme zasvé. Přinejmenším je čeká kvůli aktuální tržnímu výplachu drsný zátěžový test. Na druhou stranu nejde zatím o nic, čím by si dlouholetí HODLeři už neprošli.
Čím se (ne)řídit při investicích do krypta:
Video se připravuje ...
Pět způsobů, jak přijít o vše na kryptoměnách • VIDEO Videohub
A na co by se psychicky neměl připravovat každý, kdo si troufne vložit své peníze do volatilního světa virtuálních měn. V něm slovo jistota málokdy získává jiný než ironický podtón.
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.
Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?