Ledger: Vláda se může dostat k vašemu kryptu. Těží z toho Trezor | e15.cz
M A

Kryptoměny

Štítek Premium

Vláda se může dostat k vašim bitcoinům, řekl výrobce kryptopeněženek Ledger. Pak cuknul

Jak si AI představuje trezor na bitcoiny.
Jak si AI představuje trezor na bitcoiny.
• 
ZDROJ: Midjourney
Jan Vávra

Jan Vávra, swp

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Jednička na trhu s hardwarovými peněženkami pro kryptoměny hasí PR katastrofu. Šéf francouzské společnosti Ledger Pascal Gauthier v podcastu What Bitcoin Did řekl, že za určitých okolností může mít přístup k virtuálním mincím jednotlivých uživatelů stát. Slova, která nahrávají českému výrobci konkurenční kryptopeněženky Trezor, vyvolala v bitcoinové komunitě prudkou vlnu nevole. Někteří uživatelé demonstrativně ničí své ledgery. Po masivní kritice se firma rozhodla pozastavit zavedení nové funkce, která by mohla dát třetím stranám přístup ke kryptoměnám uživatelů.

Ledger je terčem intenzivní kritiky několik posledních dnů. Vyvolalo ji oznámení volitelné funkce Ledger Recover, která dovoluje uživatelům svěřit svůj seed (lze si zjednodušeně představit jako přístupový kód) od peněženky třetím stranám.

V případě jeho ztráty či zapomnění by si mohli přístup do kryptopeněženky nechat obnovit. Zároveň ale tato funkce znamená, že by si přístup k virtuálním mincím na Ledgeru mohl vyžádat stát, přiznal Gauthier. Tím rozčarování komunity vygradovalo. Manažer se ale snažil během podcastu svůj postoj vysvětlovat.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery