Kryptoměny zaujaly ruského multimilionáře Lebeděva | E15.cz

Zápisník Jana Vávry: Chytré peníze

Jan Vávra

Část uživatelů aplikace Robinhood pro obchodování s akciemi se stala obětí kyberkriminálníků. Těm se podařilo vybrakovat některé robinhoodovské účty.

Řadě retailových investorů se přitom v posledních měsících podařilo i díky podobným aplikacím slušně zbohatnout. Jestli hackeři v duchu zbojnické legendy přerozdělí získané jmění mezi méně šťastné investory, není známo.

Kryptoměnám přišlo na chuť zajímavé jméno. Ruský dolarový multimilionář a vydavatel britského listu The Independent Alexandr Lebeděv napsal, že digitální měny představují budoucnost bankovnictví.

Lebeděv si prý sám vyzkoušel fenomén DeFi, tedy půjčování virtuálních mincí za slušný úrok. Na tohle hraní si vyčlenil sto tisíc dolarů a příjemně ho překvapilo, že za první tři dny snadno vydělal tři sta dolarů.

Ve světě kryptoměn ale hlavně u nováčků platí, že ještě snadněji lze o peníze přijít. Schválně, jestli Lebeděv po takovém zjištění nezmění na kryptoměny názor.

 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!