AC/DC vydají v listopadu nové album ve staronové sestavě | E15.cz

AC/DC vydají v listopadu nové album ve staronové sestavě

Michal Nosek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Australští hardrockoví veteráni AC/DC přichystali posluchačům nový singl Shot In The Dark a zároveň oznámili, že nové album POWER UP vydají 13. listopadu. Angus Young, Brian Johnson, Cliff Williams, Phil Rudd a Stevie Young jsou zpět. Zatím posledním albem kapely bylo Rock or Bust z roku 2014.

„Dali jsme se znovu dohromady v roce 2018 a pracovali na mnoha starších nápadech. Existovaly totiž skladby, u nichž jsme nedostali příležitost k dopracování a cítili jsme, že nastal čas je dokončit a vydat. Od roku 1980, kdy zemřel Bon Scott, se tak vracíme s AC / DC zpět do dob, kdy svět skupinu poznal,“ uvedl pro server New Musical Expres Angus Young, kytarista skupiny, která od roku 1973 prodala zhruba 120 milionů alb a řadí se tak k nejprodávanějším skupinám historie. 

Největším překvaním obrozené legendy AC/DC je návrat původního bubeníka Phila Rudda. Ten je v kapele již potřetí. Nejprve s AC/DC hrál v letech 1975 až 1983, poté se vrátil v roce 1994. V roce 2015 měl problémy se zákonem, když byl odsouzen k osmiměsíčnímu domácímu vězení za držení drog a vyhrožování osobnímu  asistentovi zabitím. Po vykonání trestu se věnoval vlastnímu projektu s nímž koncertně navštívil i Prahu.

Nový singl AC/DC si můžete poslechnout zde:

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video