AFI Palác otevírá kongresový sál | E15.cz

AFI Palác otevírá kongresový sál

Dlouhou dobu prázdný Společenský sál v AFI Paláci Pardubice konečně ožije. Firma podepsala smlouvu s provozovatelem zařízení, které je určeno pro 400 až 600 osob. Provozovatelem sálu ve třetím patře AFI Paláce Pardubice se stala mezi pěti zájemci společnost Helios Production.

Pořádat v něm bude plesy, koncerty, svatby, kongresy, školení i firemní večírky. „Pardubice postrádaly důstojné místo pro konání nejrůznějších akcí, a proto jsme přesvědčeni o tom, že zde bude brzy panovat čilý společenský ruch,“ tvrdí ředitel AFI Paláce Ilan Kalimi. První akcí, která se bude ve společenském sále konat, je pardubická část Mezinárodního filmového festivalu Febiofest 2010. Firma se městu při jednáních o výstavbě komplexu zavázala, že sál bude pět let provozovat, i když bude ztrátový.

Jde o protislužbu za prodej pozemků v centru města, které získala od pardubických radních za nízkých 300 Kč/m2. Také jde o podmínku pardubického magistrátu k povolení další výstavby v sousedství, kde AFI plánuje například hotel. AFI Palác Pardubice byl slavnostně otevřen v listopadu roku 2008 investicí přibližně jedné miliardy korun.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!