Apartmány na Šumavě se zatím prodávají poměrně dobře | E15.cz

Apartmány na Šumavě se zatím prodávají poměrně dobře

Mezi nejatraktivnější lokality z hlediska druhého bydlení patří zcela nepochybně Šumava. Společnost MEXX Reality zde loni na podzim zahájila prodeje horského bydlení a na nezájem zájemců si zatím příliš nestěžuje. „Trh druhého bydlení zaznamenal vlivem zpomalení ekonomiky určitý útlum, lidé váhají s investováním peněz.

Přesto prodeje na Šumavě nejsou vůbec špatné v porovnání například s Krkonošemi, kde se podle našich informací u řady projektů nedaří kvůli vysokým cenám prodávat téměř vůbec,“ uvedl Ondřej Soukup, ředitel developerských projektů společnosti MEXX Reality. MEXX Reality prodává byty ve třech šumavských projektech na Železnorudsku.

Rezidenční dům Vila Karla s 24 apartmány se staví na Špičáku v bezprostředním sousedství pětihvězdičkového lyžařského areálu s nejstrmější tuzemskou sjezdovkou a letním bikeparkem. Druhý dům nabízí 27 apartmánů v Javorné poblíž známých šumavských běžkařských a cykloturistických tras. Posledním projektem je zahájená rekonstrukce polyfunkčního domu Plzeň přímo v Železné Rudě. Kromě 19 nadstandardně vybavených bytů bude v přízemí objektu ještě restaurace a prodejna.

#####Nový model zhodnocení investice

MEXX Reality ale neprodává apartmány pouze na Šumavě, úspěšně nabízí i projekt ve slovenské Kremnici – čtyřhvězdičkový hotel Golden Park. Tento projekt přichází s novým modelem investování do apartmánových bytů spojeným s pravidelným a garantovaným výnosem. K dispozici je zde celkem 134 apartmánů. „Apartmány v hotelovém komplexu kombinují výhodné investování peněz s možností rekreace v lázeňském centru na okraji Velké Fatry. Každý majitel může apartmán bezplatně používat 30 dní v roce s možností rozložení tohoto období na libovolný počet intervalů. Ve zbytku roku je apartmán využit ke komerčním pronájmům, které zařizuje hotel,“ popisuje Ondřej Soukup. Z pronájmů pak získá majitel apartmánu určitý podíl. „Například při reálné obsazenosti kolem 60 procent je výnosnost na úrovni 9,7 procenta,“ doplnil Soukup. Po deseti letech může majitel nemovitost začít libovolně používat. „Vzhledem k nízkým startovacím cenám a perspektivě lokality lze očekávat nad rámec příjmů z pronájmů i významné zhodnocení ceny nemovitosti. Prodat lze apartmán samozřejmě kdykoli, ale prvních deset let je třeba dodržet smlouvy o jejich zapůjčení k pronájmům,“ doplnil Soukup.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!