Česká realitní síť se spojila s britským partnerem | E15.cz

Česká realitní síť se spojila s britským partnerem

Přední tuzemská realitní síť M&M reality holding a britská společnost House Building Capital (HBC Reality) si vzájemně vyměnily 34 procent obchodního podílu.

Přední tuzemská realitní síť M&M reality holding a britská společnost House Building Capital (HBC Reality) si vzájemně vyměnily 34 procent obchodního podílu.

Většinový podíl v české realitní kanceláři ale nadále kontrolují její zakladatelé Milan Zavadil a Miroslav Jonáš. „V nejbližších týdnech dojde ke sjednocení poboček, makléřské sítě, účetního, právního, ekonomického oddělení a call center,“ uvedl Jonáš. Tuzemská realitní síť patří na základě dosažených obratů a příjmů mezi největší české společnosti. Disponuje 455 makléři, vlastní 51 poboček a za rok 2009 prodala nemovitosti v hodnotě 8,983 miliardy korun. Společnost HBC Reality má naproti tomu v České republice 232 realitních makléřů a kromě realitní činnosti se zabývá také financemi. Výsledkem fúze má být pro rok 2011 obrat z realitních obchodů 16,5 miliardy korun. M&M reality loni prodala nemovitosti přibližně za devět miliard korun. Spojení obou firem má příští rok na tuzemský trh přinést finanční zdroje ve výši 3,25 miliardy korun.

„Bude to v podobě krátkodobých půjček na nákup nemovitostí,“ řekl spolumajitel M&M reality Jonáš. Obě firmy chtějí také posílit své postavení na Ukrajině a otevřít pobočky v dalších dvou zemích. Do budoucna bude společnost působit pod jednou obchodní značkou M&M reality holding a. s., která bude využívat finančních služeb House Building Capital LTD. Dokončení celé fúze a stabilizace procesů bude probíhat do konce roku 2010. A jaké hlavní cíle si společnosti stanovily? Obrat z realitních obchodů ve výši 16,5 miliardy korun; na tuzemský trh chtějí umístit finanční zdroje ve výši 3,25 miliardy korun; přičemž jako hlavní prioritu uvádějí posílení dominantního postavení na ukrajinském realitním trhu a vstup do dalších zemí.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!