Čistou vodu v Nýřanech čerpají z vrtu | E15.cz

Čistou vodu v Nýřanech čerpají z vrtu

Nýřanské koupaliště má každý rok otevřeno od konce května.

„Nejvyšší kvalita vody v regionu zajištěna automatickou úpravou a recirkulací,“ hlásá upoutávka na koupaliště v Nýřanech. A nutno říci, že nelže. Nýřanské koupaliště má totiž hodně kvalitní vodu, na kterou pravidelně dohlížejí hygienici. Je tedy jasné, že je vhodná ke koupání. Navíc voda v koupališti nepochází z řeky nebo potoka, ale vlastního padesátimetrového vrtu.

Rodinné vstupné za sto

Nýřanské koupaliště je v letních měsících otevřeno každý den od deseti hodin dopoledne do osmi večer. Otevírací doba je tedy prakticky stejná jako u ostatních vodních nádrží, kde funguje plavčík a u vstupu se platí. Co se týče vstupného, nabízí Nýřany hned několik druhů. Nejméně samozřejmě zaplatí děti do šesti let. Jejich rodiče budou muset do peněženky sáhnout pro deset korun. Děti do patnácti let platí korun třicet a dospělí padesát korun. Provozovatelé se také rozhodli pro výhodné rodinné vstupné, které vyjde na stovku. Za ty peníze můžete ve vodě dovádět celý den. Nikdo vás nebude omezovat časem. Suma je to stejná jako u jiných podobných koupališť. Mrtvé je takové koupaliště, které nabízí jen vodu, shodují se provozovatelé vodních nádrží. Proto i nýřanské koupaliště má v přilehlém areálu řadu atrakcí, které mají zpříjemnit už tak pohodový pobyt u vody.

Nýřany nabízejí pingpongový stůl, ruské kuželky, hřiště určené pro volejbal, nohejbal a basketbal a samozřejmě také tobogan. Mladší návštěvníci vyhledávají právě stolní tenis. Velice oblíbené jsou ruské kuželky. Podvečerní čas pak zase přeje míčovým hrám. Pro nejmenší je připravené dětské hřiště. Je jasné, že žádné koupaliště se neobejde bez občerstvení. Poblíž vodní plochy stojí stánek, kde se můžete zchladit zmrzlinou, minerálkou nebo pivem.

Od Plzně pár minut

Do Nýřan míří také řada lidí z Plzně. Stejně jako tlučenské koupaliště je i to nýřanské vzdáleno od západočeské metropole jen několik minut jízdy autem. „Bydlíme na Skvrňanech a je pro nás mnohem výhodnější zajet třeba do Tlučné nebo do Nýřan, protože na Bolevák je to přes celé město a to je mnohem zdlouhavější než jet právě na tyhle koupaliště. Navíc kvalita vody je velmi dobrá, když to sem neteče z nějakého potoka a není důvod zaběhlé zvyky měnit,“ řekl osmadvacetiletý Plzeňan Oldřich Novotný, když seděl se svým dvouletým synem na břehu nýřanského koupaliště.

Tam v posledních dnech míří kolem stovky lidí denně. Provozovatelé proto doufají, že jim současné teplé dny vynahradí ztracený zisk z deštěm rozmáčeného července.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.