City Green Court získal certifikaci LEED® Platinum | E15.cz

City Green Court získal certifikaci LEED® Platinum

Nedávno dokončený kancelářský projekt City Green Court v Praze 4 získal koncem listopadu prestižní certifikaci LEED® Platinum pro Core & Shell. Jde o nejvyšší hodnocení v rámci tohoto systému.

Přesto, že obdržela nejvyšší certifikaci LEED Platinum také kancelářská budova Main Point Karlin společnosti PSJ INVEST, s přihlédnutím ke spekulativní výstavbě a hodnocení v nejnovějším systému lze říci, že jde o první projekt v Česku, který se může pochlubit tímto oceněním.

Po akvizici na jaře 2010 byl původní návrh budovy City Green Court od newyorského architektonického studia Richard Meier & Partners upraven v souladu s požadavky společnosti Skanska za účelem dosažení nejvyšší úrovně certifikace LEED®. Ta byla udělena na základě řady „zelených“ řešení, stavebních prvků a inovací, které mají pozitivní vliv na samotný projekt i jeho okolí.

Mezi tyto prvky patří například sofistikovaný systém osvětlení využívající obsazenosti a senzorů denního světla, zelená střecha, vysoce efektivní zavlažovací systém či působivé uzavřené atrium s využitím přirozeného větrání.

„Jsme poctěni potvrzenou certifikací nejvyšší možné úrovně, která jen stvrzuje naše odhodlání podporovat trvale udržitelný rozvoj,“ říká prezidentka Skanska Property Czech Republic Marie Passburg. V rámci výstavby projektu je také jako první svého druhu na českém trhu měřena uhlíková stopa. Během provozu budovy bude snahou zvyšovat povědomí o výstavbě šetrných budov, ať už v rámci „Zeleného vzdělávacího programu či tzv. zelené příručky pro nájemce.

Budova City Green Court již přivítala své první nájemce – společnost GSK, Skanska Property Czech Republic a klientské centrum společnosti Skanska Reality. Největší nájemce, společnost PwC, se do budovy nastěhuje v nadcházejících dnech. Osmipodlažní budova nabízí 16 300 m² kancelářských či maloobchodních prostor soustředěných kolem impozantního zaskleného atria, které poslouží nájemcům pro jejich společné setkávání.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!