Crescon dá letos do luxusních projektů až 300 milionů korun | E15.cz

Crescon dá letos do luxusních projektů až 300 milionů korun

Developerská společnost Crescon plánuje během letošního roku zahájení výstavby tří realitních projektů. Investovat do nich chce kolem 250 až 300 milionů korun.

Firma zároveň rozšířila podnikání také do oblasti lakování a potisku fólií pro potravinářství, uvedl generální ředitel Cresconu Jan Jerie. Developer se zatím soustředí na výstavbu menších luxusních projektů. Letos chce zahájit dvě plánované stavby: v Praze-Podolí a v Praze-Braníku. Projekty v Podolí zahrnují výstavbu osmi luxusních bytů a jedné vily. V Braníku má vyrůst devět nadstandardních bytových jednotek. Ochlazení trhu prý Crescon výrazněji nezasáhlo, protože aktuální projekty firmy se teprve připravují. „V současné době se nám daří držet stanovených harmonogramů, současnou situací na trhu jsme nebyli zasaženi, protože všechny naše projekty jsou ve fázi zpracování projektové dokumentace,“ uvedl Jerie.

#####Chystají se projekty i pro střední vrstvu

V budoucnosti prý ale Crescon nechce stavět jen pro movitější zákazníky. „V současné době připravujeme několik projektů ve střední a nižší střední cenové třídě,“ poznamenal šéf firmy. Developer údajně připravuje také projekty nabízející kancelářské, skladové i obchodní plochy. Rozvíjet projekty chce i pro veřejný sektor. Loni společnost koupila za 100 milionů korun také průmyslový park v Trutnově. Pro budoucí projekty Crescon v lednu získal od americké firmy Gold Leaf čtyři nové projektové firmy. Vlastní je napůl spolu s kyperskou společností Aelia Limited.

„Investice do každé z projektových firem se rovnala jejich základnímu kapitálu, tedy 200 tisíc korun,“ uvedl Jerie. Crescon vznikl v roce 2008. Firmu od prosince 2009 vlastní Crescon (UK) Ltd z Velké Británie. Před ní to byla slovenská společnost Jerie Holding, které šéfuje rovněž Jerie. Ten stál dříve též v čele developerské firmy Codeco, předtím byl předsedou představenstva v ČKD Praha Holding.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!