CTP v Brně dokončí stavbu Spielberk Office Centra | E15.cz

CTP v Brně dokončí stavbu Spielberk Office Centra

Společnost CTP ohlásila dokončení rozestavěných budov Spielberk Office Centra v brněnském Jižním centru. Jde zejména o stavbu pětaosmdesátimetrové věže, kde má najít místo administrativa, a hotelu se dvěma stovkami pokojů a konferenčním centrem.

Stavební práce na plánované třetí fázi dostavby Spielberk Office Centra v Heršpické ulici v Brně by měly začít během několika týdnů a s jejich ukončením se počítá na jaře 2012. Rozestavěné betonové skelety obou budov jsou přitom v nezměněném stavu v areálu Spielberk Office Centra od roku 2008, kdy byly práce zastaveny. Důvodem optimismu, co se týče perspektivy rentability staveb po jejich dokončení, je pro firmu CTP podle jejího generálního ředitele Remona Vose skutečnost, že ve stávající části Spielberk Office Centra dosáhla obsazenost úrovně 85 procent a firmě se daří získávat nové významné nájemce.

Jedním z posledních velkých klientů, který si ve Spielberk Office Centru pronajal plochu přes osm tisíc metrů, je firma AVG, která sem přivedla přes pět set svých zaměstnanců. Ani o další perspektivu se vedení CTP nebojí. „Jsme rádi, že se brněnský magistrát usilovně snaží přilákat do města další investice, které sem přitáhnou mnoho podnikatelských subjektů. To dokazuje i fakt, že naši stávající klienti oznámili další plány na expanzi,“ dodává Remon Vos.

#####CTP počítá s hotelem obchodního typu

Vedení CTP se neobává ani současné nasycenosti brněnského hotelového trhu, kdy investoři od projektů hotelů odstupují nebo je pozastavují. „Nechali jsme si vypracovat několik studií týkajících se analýz možností, pokud jde o hotely v Brně. Z jejich závěrů vyplývá, že tady existuje potřeba hotelu obchodního typu, který by byl spojen s konferenčním střediskem. Počítáme tedy s ubytováním obchodníků, kteří by v hotelu platili 75 až 85 eur za den. Vnímáme lokalitu jako výhodnou nejen z hlediska území jižní Moravy, ale i v kontextu celé střední Evropy v blízkosti jsou hlavní města Bratislava a Vídeň a spojení s Prahou je dobré,“ říká ředitel Vos, který předpokládá, že v prostorech nového hotelu budou pořádány odborné akce, konference apod.

Další šanci vidí v tom, že po dokončení celého projektu Spielberk Office Centra v areálu bude pracovat přes pět a půl tisíce lidí v různých typech mezinárodních firem, část hotelových hostů by se tedy mohla rekrutovat z řad pracovníků těchto společností. Jednadvacetipatrová administrativní věž bude osmdesát pět metrů vysoká a bude disponovat třemi podlažími podzemních parkovišť. Kromě toho nabídne moderní kancelářské prostory s flexibilním uspořádáním, její fasáda je navržena v kombinaci cihel a skla a doplní současný koncept Spielberk Office Centra. Hotel bude mít patnáct pater a již zmíněná tři podzemní podlaží pro parkování. Jeho součástí bude dvě stě pokojů, konferenční centrum a restaurace.

#####Projekt změnil tvář části Brna

Moderní administrativní komplex za dvě miliardy korun z pera architektů Studia Acht si za dobu své existence získal pevné místo na mapě města Brna. Developer areálu zde vytvořil atraktivní zázemí pro řadu firem a jejich zaměstnanců. Nemalou pozornost věnoval také úpravám v okolí budov různými krajinnými a vodními prvky.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!