Drain vzkazují: Vrať se do bažin, Smrti! | E15.cz

Drain vzkazují: Vrať se do bažin, Smrti!

Českobudějovická kapela The Drain vydává debutové album. Jihočeským fanouškům ho představí 10. června v klubu Velbloud.

Grungeová špína s vlivy šedesátých let v syrovém obalu nelítostné současnosti.
Tak charakterizuje rocková formace The Drain svou první desku s názvem Get Back To The Swamps, Death! (Vrať se do bažin, Smrti!).
„Album obsahuje jedenáct skladeb ponuré atmosféry s krajně záhrobní tématikou. Písně si ovšem zachovávají hrdost, lehkost i smysl pro humor,“ říká zpěvák a kytarista Daniel Šubrt.
CD muzikanti poprvé pokřtili minulý týden v pražském klubu Chapeau Rouge. Jihočeští příznivci uslyší nové písně ve čtvrtek 10. června v českobudějovickém klubu Velbloud.
Na albu s anglickými texty muzikanti pracovali přes půl roku v Praze. Podíleli se na něm i dva hosté z uznávané klubové kapely Kill The Dandies!. Bicí nahrál Eduard Zapata.
Fanoušci se mohou těšit na nářez á la White Stripes nebo The Death Weather. Z některých skladeb dýchá také inspirace Velvet Underground, Davidem Bowiem, Doors, ale i PJ Harvey. V závěrečné písni na chvíli zazní i beatlesovsky laděné vokály.

Nahrávku s našláplým zvukem produkovali kromě samotných The Drain muzikanti z Kill The Dandies!. „CD si vydáváme sami ve spolupráci s malým českým labelem Drug Me Records, který zaštiťuje českou distribuci a propagaci alba,“ dodává Šubrt. Nové desce předcházely dvě demonahrávky a více než sto koncertů po českých klubech a festivalech.
The Drain vznikli v Českých Budějovicích v roce 2006 na troskách skupiny Daisy Rain. Zpočátku byli nejvíce ovlivněni šedesátými lety, stylem grunge a indie rockem amerických The Strokes. Po četných personálních změnách se ustálila tvář kapely i základní sestava. Tu tvoří vedle Šubrta baskytarista Michal L. Hořejší, který dříve působil v kultovní jihočeské hardrockové formaci In Memory.
Na podzim se skupina přemístila do Prahy. „Souvisí to hlavně s naším studiem na vysokých školách. Kapela tu ale má více příležitostí ke koncertování a navazování kontaktů,“ míní Šubrt.
Před časem The Drain opustil bubeník Martin Kudláček, kterého v dubnu nahradil Kryštof Krása.

Na léto plánují Berlín

V létě se muzikanti chystají vyrazit na pár dní do zahraničí. „Plánujeme vyjet třeba do Berlína a ze dne na den si v tamních klubech domluvit pár koncertů,“ říká Šubrt.
Vystoupení v klubu Velbloud ve čtvrtek 10. června začíná ve 20.30 hodin. Jako hosty si The Drain přizvali rakouské Hella Comet.
„Shodou okolností také vydali novou desku. Hrajou trochu temnější a težkotonážnější muziku než my,“ uzavírá lídr The Drain.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!