Festival provoní čajem Vyšehrad | E15.cz

Festival provoní čajem Vyšehrad

Místo obvyklého čaje o páté, zvou pořadatelé festivalu ČajoMír Fest na čaj při východu slunce.

Čajové kultury z celého světa, pochoutky orientální gastronomie, hudba a tanec Dálného východu nebo prostě jen odpočinek v parku na dece. To je nabídka programu druhého ročníku úspěšného festivalu ČajoMír Fest, tentokrát zaměřeného na korejské umění.

Největší středoevropské setkání čajových mistrů se koná v sobotu 21. srpna od východu slunce do 20 hodin v areálu Starého purkrabství na pražském Vyšehradě.

„Naším cílem je ukázat na jednom místě rozmanitost tradičních čajových kultur – z Asie, Afriky, Ameriky, Evropy – a představit návštěvníkům tohle nádherné umění,“ říká jeden z organizátorů festivalu Jaromír Horák.

Festival nabídne nejen setkání s čajem, ale i kulinářské a kulturní zážitky.
„Příchozí ochutnají tradiční pokrmy z Koreje, Japonska a dalších zemí Orientu. Navíc si budou moci přípravu jídel i vyzkoušet v rámci školy vaření Chefparade,“ slibuje Adam Dvořák, který má gastronomický program festivalu na starosti.

Hudba a bojové umění

Na ČajoMír Festu také vystoupí nejlepší čeští hudebníci se vztahem k orientu a východním kulturám. Návštěvníci se tak mohou těšit na zpěvačku Feng-yün Song, kytaristu Pavla Steidala, hráče na japonskou flétnu shakuhachi Vlastislava Matoušeka nebo formaci Marimba Mama a řadu dalších.

„Vše doplní ukázky tanců, tradičních bojových umění nebo workshopy s některými umělci, například hlasová dílna s paní Song,“ vysvětluje Květa Bílková z pořádajícího sdružení ČajoMír.

Areál festivalu je volně přístupný a návštěvníci zakoupením vstupenky, která je opravňuje k využívání doprovodných programů a čajové degustaci, podpoří realizaci celého festivalu.

Loni se prvního ročníku zúčastnilo na třiačtyřiceti degustačních místech sto dvanáct hostitelů, pětatřicet týmů ze sedmi zemí, celkově jej navštívilo přes dva tisíce návštěvníků.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!