Zemřel člen Divadla Járy Cimrmana Václav Kotek | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Zemřel člen Divadla Járy Cimrmana Václav Kotek

Blesk.cz, ČTK

Ve věku 66 let nečekaně zemřel Václav Kotek, herec a manažer Divadla Járy Cimrmana a otec herce Vojty Kotka (31). Podle informací serveru Blesk.cz byl včera nalezen mrtev ve svém domě na Karlštejně.

V hercově domě ráno zasahovala podle jednoho ze sousedů kriminální policie, kterou přivolala objednaná stavební firma. Po otevření objektu byl Václav Kotek nalezen bez známek života na úpatí schodiště, ze kterého měl spadnout. Příčina smrti je v šetření.

„Vyjížděli jsme k úmrtí muže (ročník 1953). Byla nařízena soudní pitva, na jejíž výsledky se čeká. Předběžně bylo vyloučeno cizí zavinění,“ řekla Blesku mluvčí policie Marcela Pučelíková. 

Zachránce automobilky Chrysler a spolutvůrce legendárního Mustangu Lee Iacocca zemřel

V době, kdy se zpráva začala šířit a dostala se do redakce Blesku, byl telefon Václava Kotka nedostupný. Informaci v té době nevěděli ani Kotkovi kolegové z divadla. Zdeněk Svěrák byl na kole a podle slov své manželky o ničem nevěděl. Zpráva překvapila i Jana Hrabětu (79). "Jsem ve Francii a nic nevím," řekl Blesku. 

Také Jaroslav Weigel (88) nic netušil. "Měl se u mě dnes dopoledne zastavit, měl mi vrátit nějaké kresby na výstavu. Ale nedorazil, ani nezavolal. Netuším, co se děje," uvedl Weigel.

Václav Kotek se narodil v roce 1952. Začínal jako kulisák, od roku 1973 byl členem Divadla Járy Cimrmana a byl také manažerem souboru. Účinkoval v celkem dvanácti hrách včetně nejslavnějších kusů jako třeba Hospoda na mýtince, Němý Bobeš či Vyšetřování ztráty třídní knihy. Účinkoval také ve filmech svých cimrmanovských kolegů, tedy Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka, jako byl Kulový blesk, Rozpuštěný a vypuštěný nebo Nejistá sezona.

Porsche, Audi i Mercedes. Podívejte se, jaké automobily měl ve své garáži Karel Gott

Zemřel další Cimrman. Jaroslav Weigel odešel měsíc po kolegovi Kotkovi

Autor: Blesk.cz, ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!