Zemřel herec Michal Pešek | E15.cz

Zemřel herec Michal Pešek

Ve věku 53 let zemřel herec Michal Pešek
Ve věku 53 let zemřel herec Michal Pešek
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ve věku 53 let zemřel bývalý herec Michal Pešek. Známé jsou například jeho postavy z televizních seriálů Zkoušky z dospělosti a Malý pitaval z velkého města. Po listopadu 1989 se Pešek zkoušel prosadit v politice a podnikal. Hrál už jen velmi zřídka. Jeho posledním angažmá bylo Divadlo na Vinohradech, kde skončil v roce 1990.

Pešek zemřel v pondělí 7. května po dlouhé nemoci, poslední rok žil v Nizozemsku. K jeho nejznámějším rolím před kamerou patří mladý kriminalista Jiříček z často reprízovaného Dietlova seriálu o skupině pražských policistů, v televizi vůbec dostal v 70. a 80. letech řadu příležitostí. Po listopadu 1989 ale herectví opustil, i když ne definitivně. Nejprve se stal poslancem za Občanské fórum a později se dal na podnikání, spoluvlastnil rockový klub nebo reklamní agenturu.

Byl také poradcem sociálnědemokratického ministra financí Iva Svobody, který musel z funkce odejít kvůli kauze poškozování věřitelů společnosti Liberta. Koncem 90. let, po roztržce Vladimíra Železného a jeho amerických partnerů v televizi Nova, působil Pešek nějakou dobu i jako konzultant Jana Vávry, který vedl tehdejší zbylé podniky CME. V posledních letech se Michal Pešek věnoval finančnictví nebo developmentu, podle loňských informací Blesku měl ale v podnikání vážné problémy.

Pešek se narodil 4. května 1959 v Praze, kde také vystudoval konzervatoř, mezi jeho spolužáky patřili Zlata Adamovská, Veronika Freimanová nebo Vladimír Dlouhý. V roce 1977 absolvoval díky americkému strýci stáž ve Spojených státech. Přestože se poslední dvě dekády věnoval hlavně podnikání, objevil se občas i před kamerou - naposledy to bylo ve filmu Petra Nikolaeva …a bude hůř. Před šesti lety jej také Veronika Žilková přilákala zpět na jeviště, když s ní vystupoval v představení Kachna na pomerančích v Divadle Palace.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video