Nová Cihelna nabízí byty i luxusní vilky | E15.cz

Nová Cihelna nabízí byty i luxusní vilky

Na jaře příštího roku se začne stavět v Pardubicích rezidenční sídliště Nová Cihelna. V první etapě nabídne komfortní byty, k mání budou i luxusní atriové domky. Do deseti až patnácti let má pojmout až 6500 lidí.

Přes současnou hospodářskou krizi se v Pardubicích připravuje výstavba nového rezidenčního sídliště na severním okraji města s výhledem na hrad Kunětickou horu. V první etapě má v krajském městě s devadesáti tisíci lidmi vyrůst v lokalitě Nová Cihelna dlouhý bytový dům, řadové i atriové domky. Urbanistické řešení podle tvůrců respektuje okolní zeleň, zkrátka nepřijdou ani nejmenší obyvatelé, pro něž se počítá s parky a hřišti.

Po celém obvodu zastavěného území povedou cyklostezky a pěší trasy, které budou napojeny na městské komunikace s minimální dopravní zátěží. „Za tím, co můžeme dnes nabídnout, jsou tři roky práce. V dubnu 2010 už chceme zahájit stavební práce,“ líčí předseda představenstva společnosti STAVCONSULT PROJEKT Vlastimil Janák. První majitelé by se podle něj měli nastěhovat do nového bydlení v roce 2011.

#####Bytový dům s mezonety i řadové domky

Moderní čtyřpodlažní bytový dům zaplní 30 jednotek od 2+kk, 3+kk, 4+kk až po 5+kk v druhém až čtvrtém nadzemním podlaží. Spodní část bude vyhrazena pro garážová stání pro 40 automobilů a prodejní jednotku. „Rozměry bytů začnou od 50 metrů čtverečních až po mezonetové dvoupodlažní byty o velikosti 119,5 m2,“ popisuje Janák. Každý byt bude mít navíc vlastní lodžii nebo terasu. Ambiciózní projekt nabídne i řadové rodinné domy s obytnou halou a kuchyní, dvěma ložnicemi, zahradou a garáží pro dvě vozidla.

Celkem 28 takových domů bude mít obytnou plochu 112 m2. Další variantou jsou atriové domy s garáží pro dvě auta, obytnou halou, dvěma až čtyřmi ložnicemi a vnitřním atriem. Obytná plocha 19 těchto domů bude sahat od 100 do 162 metrů čtverečních, zahrada a terasa budou v rozmezí 43 až 120 m2. Osm atriových domů zde bude rovněž dvoupodlažních s obytnou plochou 115 m2 za 5,69 milionu korun.

#####Plány museli omezit

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!