Novým nájemcem v Parku Úžice je Fiege | E15.cz

Novým nájemcem v Parku Úžice je Fiege

Největší světový vlastník, správce a developer logistických nemovitostí, společnost ProLogis, pronajala osm tisíc metrů čtverečních skladových prostor v ProLogis Parku Úžice společnosti Fiege, jednomu z nejúspěšnějších poskytovatelů logistických služeb v Evropě.

Společnost FIEGE bude využívat plochu v moderním distribučním parku postaveném podle nejmodernějších technologií šetrných k životnímu prostředí. Park je strategicky umístěn vedle dálnice D 8 (exit 9), devět kilometrů od hlavního města Prahy. ProLogis Park Úžice také těží z výborného přístupu k hlavním silničním tahům vedoucím z Prahy do severních Čech, Německa a mezinárodního přístavu Hamburk. Firma FIEGE si také pronajímá pět tisíc m2 skladových prostor v ProLogis Parku D1 East, distribučním parku o rozloze 139 tisíc metrů čtverečních umístěném 11 kilometrů jihovýchodně od Prahy.

„ProLogis Park Úžice je jedním z prvních trvale udržitelných distribučních parků ve střední a východní Evropě,“ říká Jakub Pelikán, viceprezident ProLogis pro Českou republiku a Slovensko. Podle jeho slov po celém světě stoupá počet společností, které se zabývají vlivem svého podnikání na životní prostředí. „Pronájem dalších skladových prostor v ProLogis je důležitým krokem při šíření naší distribuční strategie v Evropě,“ řekl Willi Richter, jednatel společnosti FIEGE v České republice. Mezi další zákazníky ProLogis Parku Úžice patří také TRANSKAM, spol. s r. o. a Wincanton Česká republika.

K 30. červnu 2008 ProLogis v České republice vlastnil, spravoval nebo měl ve výstavbě pět strategicky umístěných distribučních parků v Jirnech, Říčanech a Úžici u Prahy, ve Štěnovicích u Plzně a v Ostravě o celkové rozloze téměř 600 tisíc m2 průmyslových prostor.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!