O Barevné Letňany je zájem | E15.cz

O Barevné Letňany je zájem

Nečekaný úspěch zaznamenala úvodní etapa projektu Barevné Letňany - Červený dům. Během prvních tří měsíců roku 2008, kdy se očekávalo ochladnutí zájmu o nové bydlení, společnost Trigema a. s. prodala téměř 70 % bytů všech velikostí.

Z celkového počtu 94 jednotek tak zbývá pouhých třicet bytů. „Intenzita poptávky nás příjemně překvapila, nepočítali jsme s ní,“ komentuje úspěšné obchodní výsledky ing. Marcel Soural, generální ředitel Trigemy. „Byty kupují zástupci nejmladší generace nebo jejich rodiče. Dokonce je několik klientů narozených kolem roku 1988.“ Právě v těchto dnech nabylo právní moci stavební povolení na Červený dům a začíná se s jeho realizací. První obyvatelé se do Červeného domu nastěhují na přelomu let 2009/2010. Barevné Letňany vytvoří soubor s kompaktní architekturou, odlišný použitím barev; Červený dům doplní ve dvou fázích výstavby ještě domy Žlutý, Modrý a Zelený, mezi nimiž vnikne parková plocha určená pro odpočinek i dětské hřiště.

Kdo bude v domech bydlet? Podle analýzy společnosti Trigema jde zejména o mladší jedince či páry, které si takto řeší své první, startovní bydlení. Dominantní jsou ročníky 1972-1978. Mezi budoucí majitele bytů v Barevných Letňanech však ve velké míře patří také lidé narození mezi lety 1978-1988. „Potvrdil se celkem náš předpoklad, že velká část klientů projektu Barevné Letňany má současné bydliště v lokalitě Prahy 8 a Prahy 9,“ popisuje Martin Malínský, výkonný ředitel Trigema Real, spektrum zákazníků. Financování prostřednictvím hypotečního úvěru využívá zhruba 65 % klientů. Nejčastější je případ, kdy 30 % kupní ceny kryjí z vlastních zdrojů a zbývající část řeší úvěrem. Dalšímu rozvoji pomáhá dokončovaná trasa metra C se stanicí Letňany.

Developer projekt usadil ve středním cenovém segmentu. Třípokojový byt o celkové ploše 70 m2 bylo možné - včetně sklepu, garáže a DPH - pořídit za 2,780 milionu korun. Aktuálně jsou v nabídce byty 2+kk až 4+kk ve vyšším standardu. Ke každé z 94 jednotek v Červeném domě dále náleží garážové stání a sklepní kóje.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!