Oblíbený cíl zlodějů? Vrtačky, nářadí | e15.cz

Oblíbený cíl zlodějů? Vrtačky, nářadí

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Policisté v minulých dnech zadrželi zloděje, kteří vykrádali podnikatelům dodávky. K zabaveným věcem se ale majitelé téměř nehlásí.

Za první tři měsíce letošního roku vykradli zloději v kladenském okrese a v okolí hlavního města přes deset aut. Měli zájem převážně o nástroje i nářadí stavebních firem. Dva muži a jedna žena, které soudce již poslal do pražské vazební věznice na Pankráci, využívali nepozornosti zaměstnanců a z aut brali vše, co mělo šanci na další prodej. Žena svým komplicům kryla záda.

Krádež nikomu nehlásili

Přestože se zloději do aut dostávali i pomocí obyčejného šroubováku, dokázali dveře po akci zavřít tak dobře, že to jen málokdo na první pohled poznal.
Například ve Slaném vykradli dodávku pokrývačům téměř pod rukou. Dělníci byli zrovna na střeše, když zloději vypáčili dveře zamčeného auta zaparkované před domem, který opravovali. Nikdo si ničeho vůbec nevšiml. „Zaměstnanci stavební firmy to zjistili, až když jsme jim nářadí přivezli. Byli překvapení, že se něco ztratilo. Mysleli si prý, že nářadí někde zapomněli při cestování mezi jednotlivými stavbami,“ říká kriminalista Pavel Kasner. Kladenským policistům v současné době leží ve skladu desítky značkových vrtaček, kompletních montážních sestav, přípravků či měřidel. Při domovních prohlídkách policisté zajistili například přes padesát kufříků s nářadím. Některé nástroje stojí i deset tisíc korun.

Krajské ředitelství policie Středočeského kraje vyzývá poškozené majitele stavebního a instalatérského nářadí včetně doplňků, které jim v období mezi lednem a květnem letošního roku pachatelé odcizili, aby se osobně dostavili k převzetí věcí na adresu: 1. oddělení obecné kriminality, Havířská 632, Kladno
kontaktní osoby: Pavel Kasner (tel. 974 873 l. 375), Marek Sobota (l. 330) nebo Petr zahrádka (l. 424)
úřední hodiny: pondělí až pátek 7.30–15.30
fotografie odcizených věcí jsou rovněž k nahlédnutí nepřetržitě na obvodním oddělení policie ve Slaném (tel. 974 873 811)

Ztrátu už odepsali?

Podle kriminalistů někteří podnikatelé buď stále ještě nezjistili, že jim ve firmě něco chybí, anebo se smířili se ztrátou a víc se o věci nestarají. I tak si lze vysvětlit, proč v policejním skladu leží většina ze zabaveného nářadí, aniž by o něj někdo projevil zájem. Dosud si totiž přišlo vyzvednout věci z této kauzy pouze několik lidí.
„Už jsme také slyšeli, že možná okradení podnikatelé nemají čas vysedávat na policejním oddělení a sepisovat protokol. Byli bychom přesto rádi, kdyby se třeba i prostřednictvím týdeníku Sedmička o svůj majetek co nejdříve přihlásili,“ dodává Kasner.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video