OBRAZEM: Mysteriózní jeskynní malby karibských indiánů | e15.cz

OBRAZEM: Mysteriózní jeskynní malby karibských indiánů. Děsivý mediciman i pták lovící rybu

Jiří Liebreich

Jiří Liebreich

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

S příchodem španělských konkvistadorů do Ameriky nastaly původním obyvatelům těžké časy. Čím více se evropští dobyvatelé na karibských ostrovech roztahovali, tím méně životního prostoru zbývalo pro původní obyvatele. Indiáni se postupně stahovali, až jim nezbylo jiného úkrytu než jeskyní. V nich jich také značná část strávila poslední zbytky života.

Zatímco indiáni do jeskyní v posledních chvílích života zoufale utíkali, dnešní turisté z celého světa do až třicet metrů vysokých kamenných útvarů nadšené vbíhají s baterkou v jedné ruce a fotoaparátem v druhé.

Indiáni totiž do kamene ztvárnili nejrůznější a stále velmi zachovalé výjevy: bláznivého medicimana, od počátku věků obávané žraloky nebo ptáka lovícího rybu a další. Kromě toho jeskyně nadchnou i rozmanitou strukturou, krápníky nebo stropními průhledy do zelených tropů.

Snímky, které si můžete prohlédnout v naší galerii, pochází z jeskyní uprostřed deštného pralesa v Národním parku Los Haitises, jednom z nejvýznamnějších v Dominikánské republice. Park se rozkládá na 1600 kilometrech čtverečních a kromě jeskyní uchvátí i nekonečnou spletí kořenů mangrovníků nebo zpěvem četných kolonií ptactva.

Dominikánská republika v současné době nevyžaduje očkování ani negativní test na covid-19 pro vstup do země. Po příletu probíhají namátkové letištní kontroly cestujících pomocí rychlotestů. Mají-li cestující certifikát o očkování, rychlotesty se jich netýkají. Návštěvníci Dominikány musejí vyplnit online formulář se základními údaji, který obvykle nezabere více než pět minut. Zájezdy do exotické destinace prodává například cestovní kancelář Čedok. Nabízí přímé desetihodinové lety z Prahy do Punta Cana operované aerolinkou Luke Air.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery