Personálie | E15.cz

Personálie

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Personální změny ve světě realit.

#####Pražská kancelář DTZ posiluje

Významnou posilou investičního oddělení mezinárodní poradenské společnosti DTZ se stal Ondřej Vodňanský. Tento absolvent Institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy se vrací do DTZ po pěti letech: v období 2007 až 2008 pracoval v odděleních Valuations a Consulting & Research. Nástupem do týmu Investment však bude mít na starosti především profilované odborné poradenství v akvizicích komerčních nemovitostí – a to jak pro prodávající, tak pro kupující ve všech segmentech trhu nemovitostí. Po přijetí Olesye Epps tak jde v krátké době o další personální posílení investičního oddělení, v jehož čele stojí Ryan Wray. Díky praxi v resortu M&A přináší Ondřej Vodňanský zkušenosti ze širšího kontextu kapitálových trhů a také kontakty na nové typy investorů, kteří se zde pohybují. Společnost DTZ tím vychází vstříc silnější poptávce po poradenství v oblasti investic do komerčních nemovitostí.

#####Změny v managementu společnosti CPI BYTY

Od ledna 2012 došlo ke změnám v managementu akciové společnosti CPI BYTY. Na pozici ředitele byl jmenován Daniel Bacík, dosavadní obchodní ředitel společnosti. Navíc má společnost od ledna také nového technického ředitele – stal se jím Luděk Zelinka. Na regionální úrovni pak zůstávají za technickou správu zodpovědní Petr Eichler jako manažer technické správy nemovitostí pro oblast Čech a Kateřina Zmarzľiaková, manažerka technické správy nemovitostí pro oblast severní Moravy. Dosavadní ředitel společnosti CPI BYTY a zároveň generální ředitel celého realitního holdingu CPI Zdeněk Havelka zůstává i nadále generálním ředitelem holdingu CPI.

#####Ericsson ČR má nového Country Managera

Nový Country Manager českého Ericssonu Olle Backgard bude rozvíjet obchod a uskutečňovat plány růstu s cílem posílit značku na českém trhu. Přináší 20 let zkušeností v telekomunikacích, které získal na mnoha kontinentech, vždy v barvách Ericssonu. Před tímto jmenováním působil ve Vídni jako Vice President New Business Central Europe. Ve Vietnamu zastával pozici Vice President a Key Account Manager, na obdobných pozicích pracoval také v Kolumbii, Švédsku, Ekvádoru či Jihoafrické republice. V čele mezinárodních manažerských týmů stojí již 14 let. Jeho posláním v ČR je uplatnit dlouholeté zkušenosti ze zahraničí, které pomohou lokálnímu trhu v rozvoji obchodní činnosti. Původem Švéd, dnes plynule hovořící anglicky a španělsky, vystudoval Management & Industrial Engineering na vysoké škole ve Stockholmu. Volný čas tráví četbou knih latinskoamerických autorů nebo se svou rockovou kapelou, v níž působí již 10 let. Věří v úspěšnost dynamického týmu a rád se zamýšlí nad teorií úspěchu.

#####Nové tváře C&W

Radka Novak a Jaroslav Kaizr se od ledna 2012 stávají partnery společnosti C&W. Radka Novak vede tým kancelářských nemovitostí. V C&W pracuje od roku 2008. Do firmy přišla z mezinárodní developerské společnosti Skanska Property CR, kde 10 let působila na pozici Leasing and Marketing Manager. V C&W řídí tým 8 konzultantů, poskytuje strategické poradenství developerům i majitelům nemovitostí a je zodpovědná za služby korporátním klientům C&W v ČR. Má 15 let zkušeností na kancelářském trhu nemovitostí, specializuje se na obchodní strategie a marketing, je držitelkou diplomu CIMA-B.

Jaroslav Kaizr je vedoucím týmu pronájmů v průmyslovém oddělení C&W. Zaměřuje se především na pronájem průmyslových hal v ČR a na Slovensku a zastupuje nájemce při developerských tendrech. Do C&W nastoupil v roce 2003. Absolvoval Fakultu financí a účetnictví na Vysoké škole ekonomické v Praze (2003). V roce 2009 získal magisterský titul v oboru investic a managementu nemovitostí na Shefield Hallam University ve Velké Británii. V roce 2010 se stal členem anglické Královské komory kvalifikovaných znalců v oboru komerčních nemovitostí.

Nové posily nastoupily také do týmu správy nemovitostí v Cushman & Wakefield. Firma totiž rozšiřuje řady zaměstnanců v souvislosti s nedávným získáním nové zakázky v nákupním centru Olympia v Teplicích. CPI Group pověřila Cushman & Wakefield správou tohoto nákupního centra. Přímo v NC Olympia tak pracují tři posily C&W. Všechny přicházejí z DTZ Czech Republic. Tomáš Stárek nastoupil jako Centre Manager a odpovídá za zajištění provozu nákupního centra. Zejména pak za řízení týmu správy centra, komunikaci s majitelem centra, nájemci, uzavírání smluv o pronájmu a technickou správu objektu. Má desetiletou praxi v oblasti správy a výstavby nákupních center. Je absolventem Střední průmyslové školy Teplice.

Jaroslava Konečná nastoupila na pozici marketingové manažerky teplické Olympie. Je zodpovědná za pořádání marketingových akcí v centru, marketingovou komunikaci a spolupráci s nájemci. Jejím úkolem je udržení nákupního centra na prvních příčkách oblíbenosti v Ústeckém kraji. V oblasti správy nákupních center má pětiletou praxi. Je absolventkou obchodní akademie v Ústí nad Labem.

Zuzana Buchlová bude zastávat pozici Centre Management Assistant. Na starosti má komunikaci s nájemci, vyřizování smluv, jednání s potenciálními zájemci a vyhledávání nových možností – to vše v oblasti krátkodobých pronájmů. Navíc zajišťuje chod správy centra a administrativu. V lednu dokončí bakalářské studium oboru finanční management na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

#####Nový člen vedení HTP pro mezinárodní aktivity v developerských projektech

HOCHTIEF Solutions AG jmenoval do vedení HTP Petera Noacka (43). Vystudovaný právník zodpovídá za budoucí mezinárodní angažmá skupiny HTP, ve které jsou sloučeny všechny developerské aktivity společnosti HOCHTIEF Solutions. Česká pobočka HOCHTIEF Development Czech Republic bude nadále vedena jednatelem Petrem Benešem.

#####JLL posílil český tým maloobchodu

Michaela Králová posílila od listopadu 2011 maloobchodní tým české pobočky Jones Lang LaSalle. Nastoupila na pozici konzultantky pro pronájmy na hlavních nákupních třídách a v obchodních centrech včetně zastupování nájemců těchto maloobchodních ploch. Má více než šestiletou zkušenost na českém i španělském realitním trhu. Svoji profesní kariéru zahájila ve společnosti Sauer International Investment ve Španělsku, kde působila více než tři roky. Po návratu do ČR pracovala pro maloobchodní řetězec Rossmann a poradenskou společnost Cushman & Wakefield, kde měla taktéž na starosti pronájmy maloobchodních prostor.

#####NATLAND Group: Karel Týc šéfem realitních projektů

Mezinárodní investiční skupina NATLAND Group oznamuje jmenování Karla Týce (43) na pozici Real Estate Director. Karel Týc bude zodpovědný za řízení projektů v oblasti real estate a developmentu v rámci celé skupiny. Mezi jeho hlavní priority v NATLAND Group bude patřit analýza kompletního portfolia real estate projektů skupiny a jejich optimalizace do synergické struktury, spuštění a akcelerace vytipovaných nemovitostních projektů skupiny a směrování real estate investic do segmentu nemovitostních projektů.

Do NATLAND Group přichází Karel Týc z pozice partnera a člena představenstva společnosti M&K Development, ve které byl zodpovědný za rozvoj developerských projektů. Mimo jiné působil v pozici výrobního ředitele společnosti Prosim a jako vedoucí developmentu u společnosti Storea. Ve společnosti Skanska Property CZ byl koordinátorem projektů a projektovým manažerem administrativních budov a obchodních center. Vystudoval ČVUT a VŠE. Je autorizovaným inženýrem v oboru pozemních staveb ČKAIT a členem Svazu stavebních inženýrů (SSI).

#####Nový obchodní ředitel OKIN FACILITY

Michal Zapletal (42) se stal novým obchodním ředitelem významného poskytovatele služeb facility managementu OKIN FACILITY. Zodpovědný bude za řízení veškerých obchodních aktivit firmy včetně zahraničních zastoupení.

„V OKIN FACILITY bude mým úkolem řídit obchodní procesy v souladu s firemní strategií. Kromě toho budu dohlížet na rozvoj vztahů se stávajícími i potenciálními klienty v České republice i v zahraničí, kde má naše společnost své aktivity,“ uvádí ke svému nástupu do funkce. Má velké zkušenosti v rámci obchodu u velkých nadnárodních korporací. Doposud působil jako Country Sales Manager v české pobočce amerického poskytovatele expresních a nákladních přeprav a logistických služeb UPS. V roce 2009 byl oceněn za nejlepší plnění obchodního plánu v evropském měřítku. V minulosti dále spolupracoval mj. s firmami Lekkerland Česká republika nebo IMPAC Ltd. Je absolventem Filozofické fakulty Univerzity Karlovy – oborů anglistika, bohemistika, psychologie.

#####Management P3 se rozrostl

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video