Projekt DOCK změní tvář pražské Libně | E15.cz

Projekt DOCK změní tvář pražské Libně

Developerská skupina Crestyl zahájila v říjnu přípravné práce na první etapě projektu DOCK, jejíž dokončení se plánuje v prvním čtvrtletí 2010.

Nově vznikající pražská čtvrť se nachází v atraktivní lokalitě nedaleko Palmovky na rozhraní Libně, Karlína a Holešovic kolem dvou slepých ramen Vltavy. Projekt DOCK se bude realizovat ve čtyřech etapách a po svém dokončení v roce 2013 nabídne celkem 120 tisíc m2 komerčních i rezidenčních ploch. Jeho součástí budou i hotel, restaurace, kavárny a další služby.

Obyvatelé nových domů budou moci využít i nový park, přístavní molo či soukromé přístaviště pro jachty. Celkové náklady projektu dosáhnou výše 7,5 miliardy korun. „Areál DOCK se nachází v nejvýznamnější pražské rozvojové lokalitě současnosti, která se táhne od Karlína k Libni a Holešovicím. Celá tato oblast se nyní proměňuje a otevírá novým obyvatelům, firmám, ale i veřejnosti. Díky bohaté zeleni a řece se jedná o jednu z nejatraktivnějších částí Prahy, která má velkou budoucnost,“ říká Omar Koleilat, generální ředitel skupiny Crestyl, která je developerem projektu DOCK. „Nová čtvrť zásadním způsobem mění tvář Libně, dává jí nové možnosti a novou energii,“ doplňují architekti Lubor Sladký a Lukáš Holub z kanceláře S. H. S architekti.

#####Stavět měl někdo jiný

Projekt přestavby libeňských doků odkoupil současný developer před dvěma lety od společnosti Real Estate Karlin Group. Celý areál nabídne v blízké budoucnosti jedinečné spojení rezidenčních a administrativních budov. „Zaměstnanci zde situovaných firem se budou na břehu řeky, v parku nebo v kavárně potkávat s obyvateli bytů i návštěvníky z okolí a z nové čtvrti se tak stane pulzující místo, a to nejen v pracovních hodinách. O tento projekt je velký zájem - ačkoli jsme ještě oficiálně nezačali byty prodávat, zájemci o toto bydlení nás již dlouhou dobu sami kontaktují,“ dodává Omar Koleilat. Nově vybudovaná protipovodňová opatření, která chrání pravý břeh Vltavy po celé délce projektu DOCK, dosahují bezpečné hranice s rezervou nad nejvyšší dosaženou vodní hladinou. Jedním z hlavních prvků ochrany jsou vrata, která mohou celý areál v případě potřeby uzavřít do trvale chráněné zóny.

#####Luxusní bydlení na břehu řeky

Rezidenční část projektu DOCK nabídne ve třech etapách na ploše 40 tisíc m2 celkem 346 nadstandardních bytů.

Luxusní bytové domy budou umístěny přímo podél břehů dvou slepých ramen Vltavy a obyvatelům nabídnou i soukromé přístaviště pro jachty a malé lodě do délky 20 metrů či přístavní molo k procházkám a relaxaci. Společně s novým parkem a bohatou zelení v okolí budov se tak bude jednat o skutečně klidné místo k bydlení. Celková investice do rezidenční části činí 3,3 miliardy korun. Velikost zdejších bytů bude 1+kk až po mezonetové 4+kk.

Kromě některých nejmenších bytů bude každý byt vybaven balkonem, terasou nebo předzahrádkou. Architektem části DOCK A je italská architektonická kancelář Mediapolis. Komerční část areálu zahrnuje čtyři části o celkové podlahové ploše 80 tisíc m2 a s celkovými investičními náklady 4,2 miliardy korun. Největší plochu zaberou kancelářské prostory.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!