RealityMIX.cz a DALTEN media plánují zahraniční expanzi | E15.cz

RealityMIX.cz a DALTEN media plánují zahraniční expanzi

Společnost DALTEN media, která mimo jiné provozuje úspěšný realitní portál RealityMIX.cz a zabývá se vývojem realitního softwaru, plánuje zahraniční expanzi. Firma chce v roce 2011 vstoupit na slovenský trh a do Chorvatska. RealityMIX pak spouští i několik novinek, díky kterým jeho nabídky osloví stále větší počet lidí. Hovořil o tom ředitel společnosti DALTEN media Jan Štěp.

RealityMIX.cz dynamicky roste, co je příčinou úspěchu?

Portál jsme převzali před dvěma lety a za dobu našeho působení se počet nabízených nemovitostí zvýšil z 90 tisíc na dnešních průměrných 160 tisíc. Úspěch má několik faktorů. Jednak jsme portál zpřehlednili, jednak přidali nové funkcionality, jako například službu „Nabídni cenu“. Zároveň jsme vytvořili zcela nový obchodní tým, který dokázal „prodat“ naše výhody inzerujícím realitním kancelářím. Samozřejmě je výhodou, že s nimi máme nastavenou úzkou spolupráci díky tomu, že pro ně vyvíjíme realitní software. Velmi významnou roli pak hraje rozšiřující se spolupráce s dalšími portály ze skupiny Centrum Holdings, do které patříme. Skupina má 3,2 milionu unikátních návštěvníků a patří k lídrům trhu. Tak silné zázemí je samozřejmě velkou konkurenční výhodou.

Kdo je vašimi hlavními konkurenty?

Máme jednoho velkého konkurenta, portál SReality, s nímž se v současné době přetahujeme o pozici jedničky v počtu nabízených nemovitostí.

Zpět ke spolupráci v rámci Centrum Holdings. Můžete uvést nějaké novinky?

Jistě. Již delší dobu se objevují na stránkách zpravodajského serveru Aktuálně.cz naše nabídky. V rámci nedávného rozšíření zpravodajského portálu do regionů máme nově na každé hlavní krajské stránce nabídku nemovitostí v daném kraji od místních realitních kanceláří. U mateřského portálu Centrum.cz pak připravujeme zvláštní funkcionalitu. Na hlavní stránce bude speciální widget, takové okénko, kde v základní nabídce bude upoutávka na RealityMIX. Widget si bude moci každý uživatel nastavit, například si zadat, aby se v něm zobrazovaly nabídky bytů 2+kk v daném regionu. Tento widget pak bude obsahovat aktuálně právě požadované informace.

V čem je výhoda softwaru od DALTEN media, s nímž chcete proniknout do zahraničí?

[file:7779:small:right]

Jde o nástroj, který umožňuje propojovat nabídku s poptávkou a co nejrychleji tak najít pro nemovitosti co největší množství odpovídajících zájemců. Unikátnost našeho řešení s názvem Internet Real Estate (zkráceně Irest.cz) spočívá v tom, že dokáže spojovat jednotlivé realitní kanceláře mezi sebou a párovat vzájemně jejich nabídky a poptávky. „Každá kancelář, která má naše softwarové řešení, může aktuální poptávku od klienta automaticky propojit s poptávkami dalších kanceláří, využívajících stejný software.

Jak dlouho se vývojem softwaru zabýváte? Kdo je vašimi největšími zákazníky?

Společnost DALTEN media se vývojem realitních softwarů zabývá již téměř sedm let. Mezi největší klienty patří Realitní společnost České spořitelny a RE/MAX Czech a Slovakia. Velké společnosti mohou využívat i rozšířené funkcionality, jako je například řízení pobočkové sítě.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!