Rodinné domy v Březiněvsi | E15.cz

Rodinné domy v Březiněvsi

Před necelým rokem se v Březiněvsi, městské části Praha 8, začalo s výstavbou rodinných domů. Investorská společnost Březiněves, a. s., člen skupiny CPI Group, tu připravuje bydlení pro čtyřiatřicet rodin, jejichž novou adresou se stane Jižní stráň.

Samotný název čtvrtě Jižní stráň napovídá, že určujícím faktorem pro vzhled domů a celkovou koncepci jejich uspořádání v prostoru byla především lokalita. Březiněves obklopuje zeleň a přirozené prostředí, což vyhovuje nejen rodinám s dětmi, ale také lidem toužícím po aktivní relaxaci. Významný podíl slunečního světla v této oblasti vedl architekty k tomu, aby vytvořili rodinné domy otevřené těmto přírodním vlivům. „Podoba domů zohledňuje přirozené sluneční světlo v otevřeném prostoru interiéru. Velké prosklené plochy umožňují maximální přístup denního světla do interiéru,“ uvedl k architektuře obchodní ředitel CPI Group Milan Trněný. Pro zájemce o bydlení na Jižní stráni je připraven vzorový dům, který zcela odpovídá požadavkům a standardům na všech čtyřiatřicet domů.

Dvoupodlažní domy o velikost 5+kk nabízejí plochu téměř 160 m2. Klidová zóna s pokoji a pracovnou je přesunuta do vyššího poschodí; obývací pokoj, kuchyně a komora jsou umístěny v přízemí. Každé z pater má pak vlastní koupelnu a toaletu. Plochu domů dále rozšiřují zahrady o výměře od 200 do 600 m2.

Dokončení celého projektu je plánováno na jaro 2009 a předpokládané investice do celého projektu činí 160 milionů korun.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!