Skanska Reality dává do prodeje další etapu nízkoenergetického Milíčova | E15.cz

Skanska Reality dává do prodeje další etapu nízkoenergetického Milíčova

Skanska Reality, leader nízkoenergetické a pasivní bytové výstavby v Čechách, zahajuje v pondělí 3. září prodej další etapy projektu Milíčovský háj, která nese název Luční. Stejně jako v první etapa, i tato bude zahrnovat domy ve dvou standardech – nízkoenergetickém Komfortu Eko a Rodině (tento standard je srovnatelný co se týče vnitřního vybavení bytu, ale nejsou v něm použité ekologické technologie). Nejnižší cena za byt 2+kk o rozloze 51 m² s balkonem 6 m² v nízkoenergetickém standardu je 2 849 430 Kč vč. sklepní kóje a DPH . Byt 2+kk o rozloze 56 m² s balkonem 9 m² ve standardu Rodina je možné pořídit již od 2 488 164 Kč vč. sklepní kóje a DPH.

V Milíčovském háji, Luční etapě dává Skanska Reality do prodeje 108 bytů v 5 tří až pětipodlažních bytových domech – 90 bytů ve standardu Rodina, 18 v nízkoenergetickém Komfort Eko. Dispozice nabízených bytů jsou od 1+kk o rozloze 34 m² s balkonem 7 m² po 4+kk o rozloze 113 m² s balkonem 19 m².

Nízkoenergetické náročnosti je stejně jako v předchozí etapě projektu dosaženo díky kvalitnímu zateplení pláště budovy a nainstalovaným kvalitním dřevěným oknům. Všechny nízkoenergetické byty budou mít i vlastní větrací jednotku s rekuperací tepla napojenou na centrální přívod a odvod vzduchu a podlahový rozvod čerstvého vzduchu. Dotápění bytů na potřebnou teplotu je místo běžných radiátorů zajištěno podlahovými a nástěnnými konvektory. Poměrně rozsáhlé prosklené plochy na fasádě jsou doplněny venkovními elektricky ovládanými horizontálními žaluziemi, chránícími byty před nadměrným přehříváním v letních měsících.

Název etapy „Luční“ odkazuje na nedalekou přírodní památku Milíčovský les a rybníky. Před zahájením první etapy byl projekt posouzen z hlediska vlivu stavby na životní prostředí (EIA). Na základě závěrů EIA společnost realizovala dvojí systém odvodu dešťových vod, aby byly ochráněny místní mokřady a soustavy rybníků. Čisté vody jsou odváděny odděleně od vod znečištěných solemi ze zimní údržby komunikací. Tento systém je na území Prahy unikátní. Skanska také obnovila systém příkopů i zaniklý rybníček, rozšířila a opravila stezky pro pěší a cyklisty, podél přírodní památky Milíčovský les a rybníky vybudovala naučnou stezku.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!