Taneční pro dospělé jsou v kurzu | E15.cz

Taneční pro dospělé jsou v kurzu

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V rytmu rumby i tanga tančí každý pátek na parketu střediska Juventus studenti i důchodci.

Je pár minut před pátou a na parketu už pilně trénuje první pár. Že nehraje hudba? To Ivetě Pyrchalové a Ludvíku Červenákovi vůbec nevadí. Do tanečních pro dospělé se přihlásili každý sám, protože nesehnali partnera. Přišli na první lekci a čekali, co se bude dít. „Mému muži práce nedovolí mě doprovázet, a tak jsem sebrala odvahu, vydala se na kurz docela sama a doufala, že tam na mě nějaký dobrý tanečník zbude,“ smála se Pyrchalová. Její tanečník je v kurzu už potřetí. „Chtěl jsem se zdokonalit hlavně v latinskoamerických tancích. Pokud by má taneční partnerka Iveta pokračovala, nebráním se tomu si kurz zopakovat počtvrté,“ dodal Červenák.
Mezi tanečníky jsou ale i manželské páry. „Když s tím nápadem žena přišla, neváhal jsem. Chodíme i na plesy, kde některé tance využijeme,“ zdůvodňuje Pavel Parai. Lucie Trzaskaliková tanec miluje a bere ho i jako prostředek k udržení štíhlé postavy. „I když s tanečním partnerem stoprocentně spokojená nejsem, do tanečních chodím moc ráda. Přiučím se a dokonce i shodím nějaké to kilo,“ usmála se Lucie Trzaskaliková. Zájem o tanec je i u dospělých velký. „Nyní učím patnáct párů. To je tak akorát. Nejmladším je asi dvacet let, nejstaršímu pětasedmdesát. Tanec je prostě pro každého,“ sdělila vedoucí kurzu Lucie Kypúsová.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.