Tepelné čerpadlo Danfoss ocenila Švédská energetická agentura | E15.cz

Tepelné čerpadlo Danfoss ocenila Švédská energetická agentura

Tepelné čerpadlo Danfoss DHP-AQ systém vzduch/voda ocenila Švédská energetická agentura jako čerpadlo s nejlepší roční účinností. Stalo se tak na základě testu 12 vybraných tepelných čerpadel od různých výrobců. Danfoss DHP-AQ rovněž získalo nejlepší hodnocení z pohledu teploty teplé vody, dále za nejnižší hlučnost a nízké energetické ztráty, oznámila firma

„Roční topný faktor je nejdůležitější pro zákazníka. Je to klíčový parametr pro dokončení výběru tepelného čerpadla,“ říká Anders Odell, který vedl testování agentury. „Danfoss DHP-AQ je nově vyvinuté tepelné čerpadlo se zcela novým typem regulace, který zajišťuje, že pracuje s maximální efektivitou v každé situaci. Naše testy prokázaly, že DHP-AQ nabízí vždy prvotřídní výkon v každé oblasti. Proto jsme velmi rádi, že je to potvrzeno v nezávislém testu výrobku,“ dodává Dita Černá zajišťující technickou podporu tepelných čerpadel firmy Danfoss.

Tepelné čerpadlo vzduch/voda získává energii z venkovního vzduchu a produkuje teplo i teplou vodu. Danfoss DHP-AQ vytápí dům efektivně i při poklesu venkovní teploty na -20°C. Díky přizpůsobivému řešení (možnost volby velikosti zásobníku na teplou vodu) může být každá instalace šitá přímo na míru dle požadavků zákazníka. S množstvím příslušenství a výkonovou řadou od 6 do 36kW nabízí řešení jak pro malé domy, tak pro větší stavby. Navíc disponuje vestavěnou funkcí chlazení ke snížení vnitřní teploty v letních měsících.

Švédská energetická agentura je vládní agentura zabývající se otázkami energetické politiky. Jejím posláním je podporovat rozvoj energetického systému ve Švédsku tak, aby se stal ekologickým a ekonomicky udržitelným.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!