Tři kilometry bruslení za poloviční cenu | E15.cz

Tři kilometry bruslení za poloviční cenu

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Po letech příprav vznikne v Olomouci in-line stezka pro vyznavače jízdy na kolečkových bruslích.

Na bruslích s kolečky v jedné řadě jezdí rekreačně v Olomouci tisíce lidí. I když nemají pořádně kde. Jediným vhodným místem dosud byla nevyužitá silnice v Černovíře. Bruslaři si stěžovali, že je krátká, a vedení města jim teď vyšlo vstříc. Nechá vybudovat tříkilometrovou okružní in-line stezku na Hejčínských loukách.
„Pro mě je okruh příjemnější. Vždycky mi vyhovuje, když se nemusím vracet stejnou cestou zpátky,“ těší se na nový bruslařský areál třeba Zdeněk Olbert. Vznik in-line stezky vítá i proto, že dosud musel za svým oblíbeným sportem jezdit za město. Aby si pořádně zabruslil, vydával se do Lipníka nad Bečvou. „Z Lipníka vede příjemná patnáctikilometrová stezka do Přerova. Cestou je přírodní koupaliště i několik hospod,“ říká Olbert.
Vybudování in-line stezky přímo v Olomouci vítá i jedna- dvacetiletá Barbora Hessová, která je v létě na bruslích denně. Informace, že půjde o okružní dráhu, už ji ale tolik netěší. „Když se jezdí jen dokola, naučí se člověk často zatáčet pouze na jednu stranu. To je dobře vidět třeba na zimáku,“ varuje Hessová začátečníky před možnou komplikací. Při několikaletém čekání na novou in-line stezku si bruslaři našli i další místa k aktivnímu trávení volného času. „Dalo se jezdit v parku poblíž Flory, ale to je hodně krátká trasa, nebo v Horce za hřbitovem, kde jsou asi dva kilometry hladkého asfaltu,“ vyjmenovává Hessová.
Na novou in-line stezku mělo jít původně z městského rozpočtu dvaadvacet milionů korun. Díky ekonomické krizi se ale podařilo stlačit cenu na polovinu. „Do výběrového řízení se přihlásilo devatenáct firem a nakonec jsme vysoutěžili cenu pod deset milionů,“ libuje si náměstek primátora Martin Major.
Stavba bruslařské dráhy začne letos na jaře. Doplní ji i dvě parkoviště pro čtyřicet aut.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.