V olomoucké Galerii Šantovka bude 180 obchodů | E15.cz

V olomoucké Galerii Šantovka bude 180 obchodů

V novém obchodním centru Galerie Šantovka, které vyrůstá na místě bývalé továrny Milo poblíž historického centra Olomouce, bude zhruba 180 obchodů. Provoz má zahájit v příštím roce na podzim a už nyní je více než 70 procent plochy pronajato. Řekl to jednatel společnosti Galerie Šantovka Richard Morávek.

Galerie Šantovka bude mít pronajímatelnou plochu 46 000 čtverečních metrů. „Budou zde zastoupeny prestižní značky z oblasti módy, elektro, potravin, zábavy, služeb a restaurací,“ uvedl Morávek. V podzemním patře bude hypermarket Interspar či prodejna se sportovním zbožím Intersport. Mezi nájemce horních pater patří například obchody s módou H&M, Orsay, Replay a Tally Weijl. V nákupním centru si pronajal plochu také prodejce spotřební elektroniky Euronics, drogistický řetězec dm drogerie a společnost Baťa.

Součástí centra, v kterém najde práci zhruba 1000 lidí, bude také několik restaurací a kaváren. Chybět nebude ani multikino Premiere Cinemas, bowlingové centrum a multifunkční klubová scéna pro pořádání divadelních představení a koncertů. Stavba je součástí stejnojmenné městské čtvrti Šantovka, kterou za deset miliard korun poblíž centra Olomouce plánuje postavit společnost SMC Development.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!