Akcie, měny & názory Vladana Gallistla: Burzovní dieta Oprah Winfreyové | E15.cz

Akcie, měny & názory Vladana Gallistla: Burzovní dieta Oprah Winfreyové

Vladan Gallistl

Vladan Gallistl

Americká celebrita a moderátorka Oprah Winfreyová proslula nejen skvělými výkony před televizními kamerami, ale i svými neustálými pokusy o zhubnutí. Není se tedy čemu divit, že se stala akcionářkou společnosti WW dříve Weight Watchers International, která nabízí aplikaci a programy pro hubnutí a wellness.

Je dokonce druhou největší akcionářkou s podílem okolo jedenácti procent. Ve společnosti se angažovala také jako člen managementu.

Vzhledem k vývoji akcií WW se už ztenčil alespoň majetek Winfreyové. V červnu 2018 se totiž akcie společnosti dostaly na rekordní cenu 103,9 dolaru, ale od té doby znají jen směr dolů. V pátek skončily na 29,55 dolaru.

Hodnota akciového podílu Winfreyové se tak propadla ze 776 milionů dolarů na zhruba 222 milionů dolarů, což představuje propad o více než sedmdesát procent. V případě reálného hubnutí by to byl skutečně husarský kousek.

Akcie, měny & názory Jany Steckerové: Tuzemská ekonomika zaostává v produktivitě, chybí investice

Winfreyovou ale není důvod i přes obří propad cen akcií WW litovat. Na své investici stále vydělává okolo 170 milionů dolarů. K tomu je navíc nutné připočíst zisk ve výši přes 126 milionů dolarů z prodeje akcií WW, který uskutečnila loni v březnu.

Rozhodně by však měla zabrat v propagaci WW, protože v poslední době upadla do nemilosti spotřebitelů i analytiků z Wall Street. Banka JP Morgan dokonce v minulých dnech dala na akcie zřídka vídaný rating „underweight“, který znamená, že by se investoři měli akcií WW raději zbavit. Cílovou cenu pak srazila z 37 na 25 dolarů. Důvodem je, že aplikaci WW se nedaří získat uživatele v nejdůležitější části roku, kdy si lidé dávají předsevzetí o tom, jak se budou zdravě stravovat, cvičit a hubnout.

Pokud se to Winfreyové nepodaří, tak bude dál zcela jistě hubnout její podíl ve WW.

Buffettova Berkshire Hathaway má vysokou ztrátu, pociťuje problémy kolem Kraft Heinz

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!