Glosa Martina Čabana: Bohumínská mrtvola | E15.cz

Glosa Martina Čabana: Bohumínská mrtvola

Martin Čaban

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Bohumínské usnesení, hovořící o „nepřípustnosti spolupráce sociální demokracie“ mimo jiné s komunisty, je už jen fetiš.

Přinejmenším od krajských voleb roku 2008 už to víme i my, kteří bychom jinak podobně důrazný distanc od nedemokratické politiky považovali za sympatický. Na obecní úrovni bylo porušováno od začátku, po krajské „oranžové tsunami“ v roce 2008 se socialistům nějak podařilo rozšířit dojem, že se v usnesení mluví jen o koaliční spolupráci na vládní úrovni.

Což není pravda. I tak by si ale tenhle marný pokus o kultivaci politického prostředí zasloužil důstojnější pohřeb. Že se o něm jako o „přežitém“ a „vyhaslém“ vyjádří zrovna Bohuslav Sobotka, je trochu trapné. Téměř přesně před čtyřmi lety týž Sobotka o tomtéž přežitku říkal: „Nemohu prosazovat koalici s KSČM. Platí bohumínské usnesení, které to nepřipouští.“ A v říjnu 2012: „Pokud bychom chtěli koalici s KSČM vytvořit, musel by o tom rozhodnout sjezd.“ Že je „bohumín“ mrtvý, víme. Ani do mrtvol ale není potřeba kopat.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.