Glosa: Pan neviditelný | E15.cz

Glosa: Pan neviditelný

Robert Pelikán
Robert Pelikán
• 
ZDROJ: ctk
Jana Havligerová

Jana Havligerová

Nebýt Libanonce Alího Fajáda, lidé by ministra spravedlnosti Roberta Pelikána ani neznali. Až do vypuknutí aféry unesených Čechů to také v anketách pravidelně tvrdilo 40 procent respondentů.

Dokonce i poslanci ze sněmovního ústavně-právního výboru o ministrovi mluvili jako o „paní Colombové“, nikdy neviděné manželce televizního detektiva. Se zákonodárci se začal častěji setkávat až poté, co si začali hlasitě stěžovat.

Možná by to nevadilo, kdyby za ním stála práce. Jenomže na triku má spíše nedodělky. Například trestní a občanský soudní řád, zřízení Nejvyšší rady soudnictví, po němž naléhavě volá odborná veřejnost.

Na stole je jen návrh zákona o státním zastupitelství. V natolik sporné podobě, že schválení v parlamentu nejspíš není průchodné. Bilance roční práce ministra spravedlnosti je žalostná. Nakolik je to čistě vina Pelikánova a jaký podíl na tom má laxní přístup hnutí ANO k právu a spravedlnosti, se můžeme jen dohadovat.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.